Facebook canlı yayın özelliğini duyurdu. Twitter’ın Periscope ile yakaladığı başarı ortada. Facebook canlı yayın konusunda en büyük rakibi Twitter’ın arkasında kalsa da nihayet canlı yayın özelliğini devreye soktu.

Periscope’de olduğu gibi canlı yayın yapma özelliği ilk olarak iOS işletim sistemiyle çalışan cihazlara geldi. Yakın bir zamanda da Android kullanıcıları için aktifleşmesi bekleniyor. Windows Phone cihazlara ise Facebook Canlı Yayın özelliği gelip gelmeyeceği belirsizliğini koruyor. Lafı fazla uzatmadan nasıl canlı yayın yapıldığını anlatalım.

Facebook’ta Canlı Yayın Yapma

  • Facebook’ta canlı yayın yapmak için öncelikle telefonunuzda bulunan Facebook uygulamasının en son sürümüne güncelleyin.
  • Facebook uygulamasını açın ve Durum Güncelle seçeneğine dokunun. Güncellemeyi alan telefonlarda aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi yer bildirim simgesinin yanında “Yeni! Canlı video kaydet ve paylaş” butonu çıkacaktır. Ona tıklayın.

canli-video-facebook

  • Facebook’a yeni eklenen canlı videonun özellikleri hakkında kısa bilgiler çıkacaktır. Örneğin paylaştığınız canlı yayınlar daha sonra zaman tünelinizde paylaşılır gibi. Devam diyerek bu sekmeyi geçin.
  • Açılan yeni sayfada canlı yayınınıza bir isim verin ve canlı yayınınızın kimlere açık olacağınızı belirleyin. Örneğin Arkadaş, Çevre vb.
  • Son olarak “Canlı Yayına Geç” butonuna dokunun ve Facebook’ta canlı yayın yapmaya başlayın.

facebook-canli-yayina-gec

Paylaş

6 yorum

      • İos bneimki. Facebook uygulamasından başka bir kişinin üyeliğinden giriş yapınca canlı yayın çıkıyor ama benin kendi üyeliğinden giriş yapınca çıkmıyor. En az 6-7 senelik bi üyeliğim bulunuyor ama ben bu durumdan bişey anlamış değilim

    • Facebook uygulamasını silip son sürümünü yükleyin. Veya telefonun internet tarayıcısından m.facebook.com’a giriş yapın. “Ne düşünüyorsun?” bölümüne dokunduğunuz zaman Canlı Yayın seçeneğinin de çıkması gerekiyor.

Yorumdan çık