Facebook beğeni sayısı gizleme seçeneği sunmaktadır. Facebook’ta paylaştığınız gönderilerin beğeni sayısını gizleyebileceğiniz gibi diğer kişilerin de gönderilerindeki beğeni sayılarını gizleyebilirsiniz. Gelin şimdi bunu nasıl yapacağınızı resimli olarak anlatalım.

Facebook’ta paylaştığınız bir gönderinin yüzlerce beğeni alması hoşunuza gidebilir. Ancak paylaştığınız bir gönderinin az sayıda beğeni alması biraz moral bozucu olabilir. Ayrıca gönderinize az sayıda beğeni gelmesini takipçilerinizin görmesi de hoşunuza gitmeyebilir ve keyfiniz kaçabilir. Neyse ki beğeni ve ifade sayısını gizleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Gelin şimdi facebook’ta beğeni sayısı gizleme işlemini adım adım anlatalım.

Facebook’ta Beğeni Sayısı Gizleme

  • Facebook uygulamasını açın ve üstte yer alan hamburger menüye dokunun.
  • Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine dokunun ve altında yer alan Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Haber Kaynağı Ayarları başlığı altında yer alan İfade Tercihleri seçeneğini seçin.
  • Senin Gönderilerindeki seçeneğini aktif hale getirin. Böylece paylaşımlarınızdaki beğeni ve ifade sayısı gizlenecektir.
  • Diğer Kişilerin Gönderilerindeki seçeneğini de aktif hale getirebilirsiniz. Bu, diğer kişilerin haber kaynağında, sayfalarda ve gruplarda paylaştığı gönderilerdeki toplam ifade sayısını görmeyeceğiniz anlamına gelir.

facebook begeni sayisi gizleme

Facebook’ta bu şekilde beğeni sayısını gizleyebilirsiniz. Yine aynı menüyü kullanarak beğeni sayılarının tekrar gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık