Facebook sanal bir ortam olsa da artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Bir nevi özel hayat gibi facebook’ta gizlilikte insanlar için önemli bir konu. Özellikle profil sayfasından insanlar fotoğraflarının gizliliğine önem verdiği gibi arkadaş listesinin gizliliğine de önem veriyor. Bizde bu yazımızda facebook arkadaş listesi gizleme özelliğini anlatacağız.

Facebook profilinde bulunan Arkadaşlar kısmında Arkadaş Listesi, Takip Ettiklerin ve Takipçiler bölümleri bulunmaktadır. Facebook Arkadaş Listesi Gizliliği bölümünden bunları Herkese Açık, Arkadaşlar, Sadece Ben, Özel veya kendi oluşturduğunuz gruplara görünür kılabilir veya gizleyebilirsiniz.

Facebook arkadaş listesini gizlemek için “Sadece Ben” seçeneğini seçerseniz facebook arkadaş listesi gizlenir ve sadece size görünür olur.

Facebook arkadaşlarını gizlemek için aşağıdaki adımları yapmanız yeterlidir.

  • Facebook.com‘a giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan Adınıza tıklayarak Profil sayfanıza gidin.
  • Facebook Profil sayfanızda kapak fotoğrafınızın altında bulunan menüde Arkadaşlar sekmesine tıklayın.
  • Açılan Arkadaşlar sayfasında sağ üst köşede bulunan kalem şeklindeki butona tıklayın ve “Gizliliği Düzenle” seçeneğini seçin.

facebook-arkadaslar-gizliligi-duzenle

  • Açılan “Gizliliği Düzenle” penceresinde Arkadaş Listesi, Takip Ettiklerin ve Takipçiler için yandaki seçenek menüsünden “Sadece Ben” seçeneğini seçin.

facebook-gizlilik-ayari

Facebook arkadaş listesi gizleme işlemini android, ios ve diğer işletim sistemine sahip mobil cihazlardan da yapabilirsiniz. Mobil cihazdan arkadaş listenizi gizlemek için telefonunuzda bulunan tarayıcı (chrome, safari vb.) ile facebook.com adresine girin ve kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.

  • Açılan facebook safyasında facebook-menu menü simgesine dokunun.
  • Açılan menüden adınıza dokunun ve profil sayfanıza gidin.
  • Profil sayfanızda yer alan Arkadaşlar menüsüne tıklayın.
  • Açılan sayfada Herkese Açık yasına tıklayın ve menüden Sadece Ben seçeneğini seçin.

facebook-arkadas-listesi-gizliligi

İşte facebook arkadaş listesi gizleme olayı bu kadar basit. Umarız işinize yarar. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Paylaş

Yorumdan çık