Facebook izleme geçmişi silme nasıl yapılır? bu yazımızda anlatacağız. Facebook izlediğiniz videoları kayıt altında tutar ve size izleme geçmişinize göre video önerilerinde bulunur. Bununla birlikte profilinize erişen bir kişi izleme geçmişinizi görebilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için Facebook izleme geçmişini temizlemek gerekir.

Dijital ortamda gizlilik oldukça önemlidir. Ayrıca kimsenin izlediğiniz videoları bilmesine gerek yoktur. Facebook’ta video izleme geçmişini silmek, dijital ayak izinizi kontrol altına almanın ilk adımlarından biridir. Neyse ki, sosyal medya platformu izleme geçmişinizi silme imkanı sunmaktadır. Gelin şimdi bunu yapacağınızı resimli olarak anlatalım.

Facebook video izleme geçmişi silme

  • Facebook uygulamasında Profil sayfanıza gelin ve  Profili düzenle butonunun yanındaki (…) üç noktaya dokunun.
  • Açılan sayfada Hareketler Dökümü seçeneğine dokunun.
  • Açılan sayfa mavi renkli menüyü sola doğru kaydırın ve sırasıyla “Aranan videolar” ve “İzlenen videolar” seçeneklerine dokunun.
  • Açılan sayfalarda “Arama Kayıtlarını Sil” seçeneğini seçerek, Facebook video izleme ve arama geçmişinizi silebilirsiniz.

facebook video izleme geçmişi silme

Yukarıdaki anlatımı Facebook mobil uygulaması üzerinden anlattık. Aynı işlemi PC’den de yapabilirsiniz.

Facebook izleme geçmişini neden silmeliyim?

Facebook video izleme geçmişini kayıt altında tutar ve yapay zeka yardımıyla daha önce izlediğimiz videolara göre önümüze videolar çıkarır. Ancak bazı durumlarda aslında ilgimizi çekmeyen bir video izleyebiliriz veya uygunsuz videolara bakabiliriz. Bu durumda karşımıza sürekli bu tür videolar çıkar. Facebook izleme geçmişini sildiğimiz zaman artık bu tür videolar karşımıza çıkmaz. Bunun yanı sıra hesabımıza erişen birinin izleme geçmişimizi görmesini engellemek için izleme geçmişini temizlemek iyi bir seçenektir.

Paylaş

Yorumdan çık