Bildiğiniz gibi Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra mavi tik (doğrulanmış hesap) özelliğini ücretli hale getirdi. Twitter’dan ilham alan Meta da, yakın zamanda ücretli doğrulama hizmetini ilk etapta Yeni Zelanda ve Avustralya’da hayata geçirdi. Bugünden itibaren ABD’deki Instagram ve Facebook kullanıcıları da ücretli doğrulama hizmetini kullanmaya başladılar. Detaylar haberimizde.

Mavi tik (onaylanmış hesap) için web’den kaydolursanız hizmet için aylık 11,99 ABD doları, mobil uygulama mağazası aracılığıyla kaydolursanız 14,99 ABD doları ücret ödemeniz gerekmektedir. Web’den kaydolduğunuzda yalnızca Facebook için mavi bir onay işareti almanıza izin verirken, ikinci seçenek Instagram’ı da dahil etmektedir. Hizmet, rozetin yanı sıra size “proaktif kimliğe bürünme koruması”, müşteri desteğine doğrudan erişim, özel çıkartmalar ve diğer içerik oluşturuculara desteğinizi göstermek için Facebook’ta ayda 100 Yıldız sağlar.

ucretli dogrulama instagram

Ücretli doğrulama hizmeti kullanabilmek için en az 18 yaşında olmanız ve fotoğraflı bir kimliğinizi doğrulatmanız gerekmektedir. Ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulamanın açık olması gerekir. Meta Onaylı’yı kullanıyorsanız profil adınızı, fotoğrafınızı, kullanıcı adınızı veya doğum tarihinizi değiştirmek için doğrulama işlemini tekrar yapmanız gerekir.

Amerika olup Meta Verified’ı kullanmaya başlamak için Instagram veya Facebook’ta ayarlarınıza gidin ve ardından Hesap Merkezi‘ne tıklayın. Hesabınız için ücretli doğrulama hizmeti varsa, adınızın ve profil resminizin altında “Meta Doğrulandı” ifadesini görürsünüz.

Eğer hali hazırda bir doğrulanmış mavi rozetli hesabınız varsa, bunun için ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Paylaş

Yorumdan çık