Facebook sayfası açmak isteyenler için facebook sayfa oluşturmayı resimli olarak tüm ayrıntılarıyla anlatacağız. Hem masaüstü bilgisayardan hem de telefondan facebook sayfa oluşturmayı anlatacağız.

İnternet siteniz, instagram hesabınız, şirketiniz, işletmeniz veya tanınmış kişiler için facebook hayran sayfası oluşturabilirsiniz. Şimdi adım adım nasıl facebook sayfası açılır anlatmaya başlayalım.

Facebook Sayfa Oluşturma

  • Facebook’u açın ve hesabınızla giriş yapın.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan menü simgesine dokunun ve Sayfa Oluştur seçeneğini seçin. Veya alttaki facebook sayfa oluşturma linkine tıklayın. https://www.facebook.com/pages/create/

facebook sayfa olustur

  • Sayfa Oluştur bölümünde 6 farklı ana katetori bulunmaktadır. Açacağınız facebook sayfasına uygun kategoriyi seçin. Eğer bir internet siteniz varsa ve bunun için sayfa oluşturacaksanız “Marka veya Ürün” alanından İnternet Sitesi seçeneğini seçebilirsiniz. Veya tanınmış kişi sayfası oluşturmak istiyorsanız “Sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmış Kişi” bölümünden Tanınmış Kişi seçeneğini seçebilirsiniz. Ayrıca sayfa kategorisini, sayfanızı oluşturduktan sonra değiştirebilirsiniz.

facebook sayfa turleri

  • Biz örneğimizde “İnternet Sitesi” seçtik adını teloji olarak belirledik ve Başla butonuna tıkladık. Daha sonra açılan sayfadan Profil fotoğrafı ve Kapak Fotoğrafını yükleyin. Dilerseniz Geç seçeneğiyle bu adımları geçebilirsiniz.

facebook sayfa profil resmi

  • Artık Facebook Sayfanız Oluşturulmuş oldu.

Facebook sayfa URL’sini değiştirmek için Profil Resminizin altında yer alan Hakkında seçeneğini seçin. Açılan sayfadan Sayfa@kullanıcı adı oluştur seçeneğini seçin ve istediğiniz kullanıcı adını belirleyin. Örneğin burada biz “teloji” olarak belirledik. Artık sayfamız facebook.com/teloji olarak görülecektir.

facebook sayfa url degistirme

Telefondan Facebook Sayfası Oluşturma

  • Facebook uygulamasını açın ve sağ alt köşede bulunan menü simgesine dokunun.
  • Açılan menüden Sayfa Oluştur seçeneğini seçin.

telefondan facebook sayfasi olusturma

 

  • Sırasıyla, Sayfa Adı, Kategori, internet sitesi (yoksa geçebilirsiniz), profil resmi gibi bilgileri girerek ilerleyin.

facebook sayfa acma

  • Artık facebook sayfanız açılmış olacaktır.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar facebook sayfası açmak bu kadar basit. Yine de aklınıza takılan soruları veya sayfa oluştururken yaşadığınız sorunları bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap