Ana sayfa Haberler Facebook, Nihayet Karanlık Modu Kullanıma Sunuyor

Facebook, Nihayet Karanlık Modu Kullanıma Sunuyor

0

Kullanıcıların uzun zamandır beklediği karanlık mod özelliği nihayet Facebook‘un Android ve iOS uygulamasına geliyor. Geçtiğimiz aylarda masaüstü sürümü için karanlık modu kullanıma sunan Facebook, bazı iOS kullanıcılarına karanlık mod özelliğini sundu ve test çalışmalarına hız verdi. Gelecek hafta/lar yeni güncelleme ile hem Android hem de iOS kullanıcılarına karanlık mod özelliğinin gelmesi muhtemel.

Instagram Ekim 2019‘da, Whatsapp Mart 2020‘de, Messenger ise Mart 2019‘da karanlık mod özelliğine kavuştu. Facebook şirketi, instagram, whatsapp ve messenger uygulamalarına karanlık modu getirirken ana uygulaması olan Facebook‘a karanlık mod özelliğini sunmayarak büyük tepki aldı. Geçtiğimiz aylarda Facebook’un masaüstü sürümüne karanlık mod özelliğini getiren şirket nihayet mobil tarafa da kısmi olarak karanlık mod özelliğini sundu.

Twitter ve xda-developers.com adresinde kullanıcılar iOS cihazlarında Facebook’un mobil uygulamasına karanlık mod özelliğinin geldiğini duyurdu. Ekran görüntüsü de paylaşan kullanıcılar durumdan oldukça memnun.

facebook karanlik mod

Her şey yolunda giderse, büyük ihtimalle önümüzdeki hafta Facebook’un android ve iOS uygulamalarına karanlık mod özelliği gelecektir. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz, bizi takip edin.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın