Ana sayfa Haberler Facebook Messenger’a QR Kod ile Para Gönderme Özelliği Geldi

Facebook Messenger’a QR Kod ile Para Gönderme Özelliği Geldi

0

Facebook, geçen ay Messenger uygulamasında Venmo ve Paypal‘a benzer şekilde QR kod ile ödeme özelliği üzerinde çalıştığını söylemişti. 11 Haziran Cuma günü itibariyle, sosyal medya devi, QR kod yoluyla kolay para transferi yapmayı sağlayan güncellemeyi ABD’deki kullanıcılara sunduğunu duyurdu.

Messenger uygulamasında yer alan Facebook Pay üzerinden iki kişi arkadaş olmasa bile artık bir birlerine para gönderip, para isteyebiliyorlar. Facebook Messenger’ın yeni güncellemesiyle birlikte Facebook Pay bölümüne QR Kod ile para transferi seçeneği eklendi. Yeni özelliği kullanarak para transfer etmek ise tamamen ücretsiz.

Messenger’da QR Kod ile Para Nasıl Gönderilir?

QR Kod ile para gönderme özelliğinin şuan sadece ABD’deki kullanıcılara açıldığı öncelikle belirtelim. Messenger’da QR kod ödemesini kullanmaya başlamak istiyorsanız, belirli koşulların yerine getirilmesi gerekiyor. Öncelikle, Mastercard, Visa banka kartı veya Paypal hesabına sahip olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra en az 18 yaşında olmanız gerekir. Ayrıca para biriminiz ABD Doları olarak ayarlanmalıdır. Para transfer işlemi de yine ABD’deki iki kullanıcı arasında yapılabilmektedir.

Özelliğe erişmek için Messenger’ın Ayarlar bölümüne gidin ve Facebook Pay adlı bölümü seçin. Ekranın sol üst kısmındaki profil simgesine dokunun. Bunu yaptıktan sonra, kullandığınız önceki kodlara benzer özel bir QR kod görünecektir. Bu seferki tek fark, kodun ortasına yerleştirilen profil simgeniz.

messenger qr kod para gonderme 2

Ayrıca, “https://m.me/pay/KullanıcıAdı” şeklinde bir adres görebilirsiniz. Bu, Facebook Pay’deki URL’nizdir. Bu URL adresini paylaşarak da para talebinde bulunabilirsiniz.

Yakın zamanda bu özelliğin Türkiye’ye de gelmesini dört gözle bekliyoruz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın