Meta önceki ismiyle Facebook, mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’a fatura ödeme hatta fatura bölme özelliği getirmeye hazırlanıyor. Bu yeni özellik ile telefon faturanızı, kira ödemenizi hatta yemek hesabını arkadaşlarınızla paylaşabilir ve sizin yerinize faturaları ödemelerini sağlayabilirsiniz.

Meta “Bölünmüş Ödemeler” özelliğini tanıttı. Adından da anlaşılacağı gibi yeni özellik, ister restoran faturası ister ev kirası olsun, masrafları arkadaşlarınız ve ailenizle ücretsiz olarak kolayca paylaşmanıza olanak tanıyor. Aileniz veya arkadaşlarınızla paylaştığınız faturaları eşit parçalara bölebilir, ödemeye kendinizi dahil edebilir veya sadece aile/arkadaşlarınız faturanızı ödeyebilirler.

Messenger’da Fatura Bölme Nasıl Yapılır?

Faturayı bölmek için tek yapmanız gereken bir grup sohbetinde veya Messenger’daki Ödeme Merkezi‘nde “Başlayın” düğmesini tıklamaktır. Ardından, faturayı grup arasında eşit olarak bölebilir veya kendinizi dahil ederek veya dahil etmeden her bir birey için ödeme miktarını belirleyebilirsiniz.

messenger bolunmus faturalar

Daha sonra, kişiselleştirilmiş bir mesaj girin ve Facebook Pay bilgilerinizi onaylayın; talebiniz, sohbet dizisindeki herkes tarafından görülebilecek şekilde gruba gönderilecektir. Ardından ödeme işlemi gerçekleşecek.

Meta, önümüzdeki haftadan itibaren ABD‘de yeni özelliği test etmeye başlayacak, ancak diğer bölgelerde Bölünmüş Ödemeler özelliğinin ne zaman geleceği hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Meta fatura bölme özelliğinin yanı sıra, Facebook Messenger’a King Bach, Emma Chamberlain, Bella Poarch ve Zach King ile ortaklaşa oluşturulan dört yeni AR tabanlı Grup Efekti ekledi.

Paylaş

Yorumdan çık