Anasayfa Mobil Uygulamalar Facebook Messenger Engel Kaldırma

Facebook Messenger Engel Kaldırma

1
PAYLAŞ

Facebook Messenger en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bazı durumlarda birinin size mesaj atmasını engellemek için kişiyi messenger’da engelleyebilirsiniz. Messenger’da engellediğiniz kişinin size tekrar mesaj atabilmesini istiyorsanız kişinin Messenger’da engelini kaldırabilirsiniz.

Messenger uygulaması Facebook’un olduğu için Engellenen kişiler Messenger’da Engellendi (mesaj/arama engelli) ve  Facebook’ta Engellendi (facebook’ta engelli) olarak gruplanmıştır. Sırasıyla messenger mesaj engeli kaldırma ve messenger kişi engeli kaldırma işlemlerini anlatacağız.

Messenger Mesaj Engeli Kaldırma

  • Telefonunuzda Messenger uygulamasını açın.
  • Sağ üstteki profil simgesine dokunarak Profil sekmesine geçin.
  • Profil sekmesinde bulunan Kişiler seçeneğini seçin.
  • Kişiler bölümünde Engellenen Kişiler seçeneğini seçin.
  • Engellenen Kişiler sayfasında messenger’da engellediğiniz ve facebook’ta engellediğiniz kişileri göreceksiniz. Messenger’da engellediğiniz kişilerin altında “Messenger’da Engellendi” yazmaktadır ve bu kişiler mesaj ve arama engelli olan kişilerdir. Kişinin yanındaki “Engellemeyi Kaldır” bağlantısına dokunun ve açılan pencerede “Messenger’da Engellemesini Kaldır” seçeneğini seçin. Böylece kişinin engeli kalkmış olacaktır.

messenger-engellemeyi_kaldir

 

Messenger’da Facebook Kişi Engeli Kaldırma

  • Yukarıda anlattığımız Mesaj Engeli kaldırma yöntemindeki adımları takip edip Engellenen Kişiler bölümüne gelin.
  • Burada facebook’ta engellediğiniz kişilerin adının altında “Facebook’ta Engellendi” yazmaktadır. Bu kişinin yanındaki “Engellemeyi Kaldır” bağlantısına dokunun.
  • Kişi Facebook’ta engelli olduğu için karşınıza bir uyarı penceresi çıkacaktır. “Facebook’ta Engellemesini Kaldır” bağlantısına dokunun.
  • Sizi facebook internet sitesine yönlendirecektir ve karşınıza engellediğiniz kişiler çıkacaktır. Buradan engellini kaldırmak istediğiniz kişinin yanındaki “Engellemeyi Kaldır” butonuna dokunmanız yeterlidir.

messenger-facebook-engeli-kaldirma

Facebook Messenger engel kaldırma işlemleri bu kadar. Konu hakkında yaşadığınız problemleri bizimle paylaşabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz