Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Facebook Messenger Engel Kaldırma

Facebook Messenger Engel Kaldırma

4

Facebook Messenger en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bazı durumlarda birinin size mesaj atmasını engellemek için kişiyi messenger’da engelleyebilirsiniz. Messenger’da engellediğiniz kişinin size tekrar mesaj atabilmesini istiyorsanız kişinin Messenger’da engelini kaldırabilirsiniz.

Messenger uygulaması Facebook’un olduğu için Engellenen kişiler Messenger’da Engellendi (mesaj/arama engelli) ve  Facebook’ta Engellendi (facebook’ta engelli) olarak gruplanmıştır. Sırasıyla messenger mesaj engeli kaldırma ve messenger kişi engeli kaldırma işlemlerini anlatacağız.

Messenger Mesaj Engeli Kaldırma

 • Telefonunuzda Messenger uygulamasını açın.
 • Sağ üstteki profil simgesine dokunarak Profil sekmesine geçin.
 • Profil sekmesinde bulunan Kişiler seçeneğini seçin.
 • Kişiler bölümünde Engellenen Kişiler seçeneğini seçin.
 • Engellenen Kişiler sayfasında messenger’da engellediğiniz ve facebook’ta engellediğiniz kişileri göreceksiniz. Messenger’da engellediğiniz kişilerin altında “Messenger’da Engellendi” yazmaktadır ve bu kişiler mesaj ve arama engelli olan kişilerdir. Kişinin yanındaki “Engellemeyi Kaldır” bağlantısına dokunun ve açılan pencerede “Messenger’da Engellemesini Kaldır” seçeneğini seçin. Böylece kişinin engeli kalkmış olacaktır.

messenger-engellemeyi_kaldir

 

Messenger’da Facebook Kişi Engeli Kaldırma

 • Yukarıda anlattığımız Mesaj Engeli kaldırma yöntemindeki adımları takip edip Engellenen Kişiler bölümüne gelin.
 • Burada facebook’ta engellediğiniz kişilerin adının altında “Facebook’ta Engellendi” yazmaktadır. Bu kişinin yanındaki “Engellemeyi Kaldır” bağlantısına dokunun.
 • Kişi Facebook’ta engelli olduğu için karşınıza bir uyarı penceresi çıkacaktır. “Facebook’ta Engellemesini Kaldır” bağlantısına dokunun.
 • Sizi facebook internet sitesine yönlendirecektir ve karşınıza engellediğiniz kişiler çıkacaktır. Buradan engellini kaldırmak istediğiniz kişinin yanındaki “Engellemeyi Kaldır” butonuna dokunmanız yeterlidir.

messenger-facebook-engeli-kaldirma

Facebook Messenger engel kaldırma işlemleri bu kadar. Konu hakkında yaşadığınız problemleri bizimle paylaşabilirsiniz.


4 YORUMLAR

 1. Aynı problem bende de var engeli kaldırdığım halde hala engeli kaldır diyor ve karşıdaki kişiye hiç bir şekilde ulaşamıyorum ve bi sürü facebook adresi almama rağmen iletişimi kabul ettiği anda bu adreslerde de otomatik engel yiyor hiç bir şekilde başkalarının adreslerinden de iletişim kuramıyorum başka bilgisayar ve telefonlardan da denedim yine olmuyor… mesaj atmaya çalıştığım da da bu kişiye şuanda ulaşılamıyor diye uyarı geliyor… lütfen yardımcı olun.

 2. ben engellemedim telefondan mesengirden bir arkadaşım benim tarafımdan engellenmiş gözüküyor ve engelliler listesinde çıkmıyor engeli kaldıramıyorum bu nasıl bir iştir anlam veremedim varmı bir fikriniz arkadaşlar

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın