Facebook engel kaldırma nasıl yapılır? Facebook’ta birini engellediğiniz zaman bu kişi engellenenler listesine eklenir. Daha sonra engellenenler listesini görüntüleyebilir ve istediğiniz kişinin engelini kaldırabilirsiniz. Bu yazımızda facebook engellenenler listesini görüntülemeyi ve engel kaldırmayı Android ve iOS cihazlarda nasıl yapacağınızı resimli olarak anlayacağız.

Telefonda Facebook engellenenler listesini görüntüleme

Android ve iOS telefonlarda engellenenler listesini görüntülemek ve engel kaldırmak için aşağıdaki adımları yapın.

  • Facebook uygulamasını açın ve sağ üst Profil simgenize dokunun.
  • Açılan sayfanın sağ üst köşesindeki Dişli Çark simgesine dokunun.
  • Açılan sayfanın en üstünde yer alan “Ayarlarda Ara” kutucuğuna ENGELLEME yazın ve açılan Engelleme seçeneğine dokunun.
  • Burada Facebook’ta engellemiş olduğunuz kişileri görebilir, Engellemeyi Kaldır seçeneğine dokunarak kişilerin engellini kaldırabilir veya Engellenenler Listesine Ekle seçeneğini kullanarak başka kişileri de engelleyebilirsiniz.facebook engel kaldirma telefon 2023

NOT: Facebook artık bazı menüleri uygulamadan kaldırmaktadır. Bundan dolayı arama kısmına Engelleme yazarak hem iOS hem de Android telefonda kolayca bu seçeneğe erişebilirsiniz.

PC’de Facebook engellenenler listesini görüntüleme

  • Facebook’a giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki Profil resminize dokunun.
  • Açılan menüden Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklayın ve daha sonra Ayarlar seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada sol tarafta yer alan menüden Engelleme seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada Kullanıcıları Engelle seçeneğinin yanındaki Edit butonuna tıklayarak, engellediğiniz kişileri görebilirsiniz.facebook engel kaldirma pc

Birinin engelini kaldırırsam ne olur?

Bir kişinin engelini kaldırırsanız, kişi sizin zaman tünelinizi görebilir veya sizinle iletişim kurabilir. Ayrıca daha önce birbirinizi eklediğiniz etiketler geri yüklenir. Ayrıca Facebook’ta birinin engellini kaldırırsanız, o kişiyi tekrar engellemek için 48 saat beklemeniz gerekmektedir.

Paylaş

Yorumdan çık