Facebook Canlı yayın özelliği, takipçileriniz ve arkadaşlarınızla etkileşim kurmak için oldukça kullanışlıdır. Facebook, basit bir adımla canlı yayın açma imkanı sunmaktadır. Canlı yayın açmayı bilmiyorsanız, burada anlatacaklarımızla hızlıca öğrenebilir ve arkadaşlarınız ve takipçileriniz için canlı yayın başlatabilirsiniz.

Artık hemen herkes akıllı telefon kullandığı için ve canlı yayınlarda genellikle telefondan yapıldığı için biz de Facebook’ta canlı yayın yapma işlemini telefon üzerinden anlatacağız. Biz anlatımda Android telefon kullandık ancak iPhone‘da da aynı şekilde canlı yayın açabilirsiniz. Gelin lafı daha fazla uzatmadan resimli olarak canlı yayın açmayı ve detayları anlatalım.

Facebook’ta Canlı Yayın Açma

  • Facebook uygulamasın açın.
  • Ekranın en üstünde yer alan Ne düşünüyorsun? kutucuğunun altındaki menüde yer alan Canlı butonuna dokunun.
  • Uygulama sizden kamera ve mikrofonunuza erişim izni isteyecektir. Gerekli izinleri verin.
  • Daha sonra ekranda kameranız açılacak ve ilk ayar ekranı gelecektir. Burada Canlı Yayına Geç butonuna dokunarak direkt olarak Canlı Yayını başlatabilirsiniz. Dilerseniz, bu ekranda canlı yayını başlatmadan önce kamera efektleri yapabilir, yayına arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

facebook canli yayin baslatma

  • Canlı Yayın başladıktan sonra ekranın sağ alt köşesinde yer alan Bitir butonuna dokunarak Canlı yayını sonlandırabilirsiniz.
  • Bitir butonuna dokunup canlı yayını sonlandırdıktan sonra, açılan ekranda Şimdi Paylaş butonuna basarak, canlı yayını profilinizde paylaşabilir veya Çöp Kutusu simgesine basarak canlı yayın videosunu kalıcı olarak silebilirsiniz.

facebook canli yayin bitirme

Facebook’ta canlı yayın yapmak bu kadar basit. Sormak istediğiniz soruları bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık