Avrupa Birliğinin para birimi olan Euro, klavyede nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Klavyede euro işareti nasıl yapılır? Mac’de euro işareti nasıl yapılır gibi soruları resimli olarak ve farklı yöntemler ile anlatacağız.

Euro işareti, Yunanca epsilon harfinden gelmektedir. Euro simgesi, Avrupa Birliğinin para birimini sembolize etmektedir. Bilgisayar ve mac klavyesinde euro işaretini aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

Euro İşareti Nasıl Yapılır?

  • Windows bilgisayarlarda Euro işareti yapmak için ALT GR + E kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Yani ALT GR tuşuna basılı tutup e harfine bastığınız zaman euro simgesi € yazılır. Euro işaretini ayrıca CRTL + ALT + E ile de yazabilirsiniz.

klavyede euro isareti

  • Euro işaretini yazmak için ALT + 0128 yöntemini de kullanabilirsiniz. ALT tuşuna basılı tutup sırasıyla 0 1 2 8 rakamlarına basın ve elinizi ALT tuşundan çekin. Böylece yine € euro işareti yazılacaktır.
  • Euro işaretini kopyala yapıştır yaparak da yazabilirsiniz.

Mac’de Euro İşareti Nasıl Yapılır?

Mac’de euro işareti yapmak için ALT (Option) + E kombinasyonunu kullanabilirsiniz. ALT tuşuna basılı tutup e harfine bastığınız zaman euro simgesi € yazılır.

euro isareti mac

Paylaş

Yorumdan çık