Teknoloji çağında artık fotoğraf çekmek ve fotoğrafları depolamak çok kolay. Bununla birlikte eski fotoğraflarınızı yani kağıt fotoğraflarınızı da telefonunuza veya bilgisayarınıza kolayca taratıp aktarabilirsiniz. Bu yazımızda Google’ın geliştirmiş olduğu çok başarılı bir fotoğraf tarama uygulaması olan PhotoScan’ı sizlere tanıcağız.

Google tarafından geliştirilen PhotoScan uygulaması eski kağıt fotoğrafları kusursuza yakın şekilde taramanız için geliştirilmiş bir akıllı telefon uygulamasıdır. Tamamen ücretsiz olan PhotoScan uygulaması hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilmektedir.

Birçoğumuz çok sevdiğimiz eski bir fotoğrafı dijital ortama aktarmak için genellikle telefonla onun fotoğrafını çekeriz. Ancak telefonla çekilen fotoğrafta bir parlama olur ve fotoğraf istediğimiz kalitede çıkmaz. İşte PhotoScan tamda bunun için geliştirildiği için fotoğraflardaki parlamaları yok eder.

photoscan

PhotoScan uygulaması kağıt fotoğrafları dijital ortama aktarmak için geliştirildiği için işini çok iyi yapmaktadır. Uygulama yine telefonunuzun kamerasını kullanmaktadır. Ancak farklı bir algoritmaya sahip olduğu için bir resmin fotoğrafını çektikten sonra fotoğraf üzerinde 4 nokta gösterir ve kamerayı o noktalara tutmanızı isteyerek birer kare de o noktalarda çekim yapar. Daha sonra otomatik olarak fotoğrafdaki parlamayı siler, gerekli döndürme ve kırpma işlemlerini yaparak size en iyi fotoğrafı sunar. Aşağıdaki bağlantılardan PhotoScan uygulamasını indirebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık