eSIM destekleyen operatörler hangileri? Aralık 2020 itibariyle Türkiye’de, Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom operatörleri eSIM teknolojisini tüm kullanıcıların hizmetine sundular. eSIM ne zaman gelecek sorusu da böylece cevaplanmış oldu. Şuan dileyen tüm kullanıcılar fiziksel SIM kartlarını esim ile değiştirebilir ve kullanmaya başlayabilirler.

eSIM Destekleyen Operatörler

Türkiye’de ilk olarak Vodafone, esim’i kullanıma sundu. Ardından Turkcell ve Türk Telekom’da yerli ve milli esim teknolojisini kullanıma sunduklarını duyurdular. Şuanda, Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kullanıcıları bayilere giderek, eSIM için gerekli olan karekod aktivasyon kartını alarak eSIM’e geçiş yapabilirler.

eSIM Nasıl Alınır?

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kullanıcıları, eSIM almak için operatörlerin bayilerine gitmek zorundadırlar. eSIM’e geçiş ücretsiz denilse de, eSIM’i aktive etmek için gerekli olan karekod için 35 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

eSIM Nasıl Kullanılır?

Daha önce sizlerle paylaştığımız eSIM Nasıl kullanılır ve eSIM destekleyen telefonlar yazımızdan, kullandığınız telefonun eSIM’i destekleyip desteklemediği ve eSIM’i nasıl kullanacağınızı anlattık.

Ayrıca dün paylaştığımız esim destekleyen saatler yazımızda da esim destekleyen akıllı saatlerin tam listesini paylaştık.

Esim teknolojisi hakkında sizlerin yorumları neler?

Paylaş

Yorumdan çık