Akıllı telefonlarla fotoğraf çekme alışkanlığı her geçen gün hızla artıyor. İyi bir kameraya sahip akıllı telefon bulmak kolay ancak en iyi selfie kamerasına sahip akıllı telefonu seçmek biraz zor. Çünkü akıllı telefon üreticilerinin çoğu kamera konusunda arka kameraya odaklanıyor. Bizde sizler için en iyi selfieleri çekebileceğiniz en iyi ön kameraya sahip android akıllı telefonları listeledik.

LG V20

LG’nin piyasaya sunduğu en son amiral gemisi LG V20 ön kamera konusunda da oldukça iddalı. f/1.9 diyafram açıklığı ile düşük ışıkta bile kaliteli selfiler çekmenizi sağlayan 5 MP ön kameraya sahip. Arkadaşlarınızla grup selfieleri çekecekseniz LG V20’nin 120 derecelik geniş açılı lensi sizi fazlasıyla tatmin edecektir.lg-v20-selfie-kamerasi

LG V20 özellikleri için tıklayın.

LG G5

Lg’nin 2016 yılının başında çıkardığı bir diğer amiral gemisi LG G5’in ön kamerası da oldukça başarılı. 8MP olan ön kamera ayrıca 1080p@30fps (HD) video kayıt imkanı da sunuyor. G5’in f/2.0 diyafram açıklığına sahip ön kamerasıyla gündüz olduğu gibi gece de kaliteli selfie çekebilirsiniz.

lg-g5-selfie-kameras

LG G5 özellikleri için tıklayın.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge

Samsung 2016 yılında çıkardığı amiral gemileri Galaxy S7 ve S7 Edge’nin kameralarında devrim niteliğinde bir yeniliğe gitti. Bu yenilik kameralardaki piksel boyutunun büyütülmesiydi. Büyük pikseller ile kameraya giren ışık miktarı %56 oranında artmış oldu ve bu da daha iyi fotoğraf deneyimi sundu. Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’nin ön tarafında f/1.7 diyafram açıklığana sahip 5 MP selfie kamerası bulunuyor. Ön kamera otomatik HDR özelliğiyle de dikkat çekiyor.

galaxy-s7-selfie-kameras

Galaxy S7 özellikleri için tıklayın.

Galaxy S7 Edge özellikleri için tıklayın.

Google Pixel ve Pixel XL

Google’ın Ekim ayında tanıtıp satışa sunduğu amiral gemileri Google Pixel ve Pixel XL’in kameraları DxOMark testlerinden 89 puan alarak şimdiye kadar ki en iyi akıllı telefon kamerası olma özelliğine sahip oldular. Her iki akıllı telefonun da ön tarafında f/2.0 diyafram açıklığına, 1/3.2″ sensör boyutuna ve 1.4 µm piksel boyutuna sahip 8 MP selfie kamerası bulunuyor.

google-pixel-selfie-kameras

Google Pixel özellikleri için tıklayın.

Google Pixel XL özellikleri için tıklayın.

HTC 10

Listemizde kendine yer bulan en iyi selfie kameraya sahip bir diğer akıllı telefon HTC 10. HTC 10’un ön kamerası UltraSelfie özelliğine sahip. Yani düşük ışıkta bile çok başarılı. HTC 10’un ön kamerasında dikkat çeken bir diğer baba özellik ise OIS. OIS, optik imaj sabitleme özelliği amiral gemilerinin arka kamerasında kullanılan ve fotoğraflardaki titremeyi önleyen gelişmiş bir teknoloji. HTC 10, amiral gemilerinin bazılarının ana kamerasında bulunan bu özelliği ön kamerada da kullanarak farkını göstermiş durumda. HTC 10’un ön kamerası 5 MP, f/1.8, 23mm, OIS, otomatik odaklama, 1.34 µm piksel boyutu gibi özelliklere sahip.

htc-10-selfie-kameras

HTC 10 özellikleri için tıklayın.

Paylaş

Yorumdan çık