Android ekosisteminin en beğenilen telefon markası Samsung‘dur. Samsung her yıl her bütçeye ve ihtiyaca göre düşük, orta ve üst segmentte yeni telefon modellerini tanıtmaktadır. Biz de bu yazımızda 2022 itibariyle en iyi Samsung telefonları sizler için listeleyeceğiz.

Samsung, telefon modellerini seriler halinde piyasaya sürmektedir. Her seri genel olarak belli bir segmetteki telefonları içermektedir. Galaxy M ve Galaxy F serisi giriş ve orta segment cihazları içerir. Galaxy A serisi orta/üst segment cihazları içerir. Galaxy S serisi ve Galaxy Note serisi ise markanın amiral gemilerini içeren üst segment telefonlardan oluşur. Galaxy Z serisi ise yine üst segment telefonları içeren katlanabilir telefonları ifade eder.

Yukarıdaki bilgilerden yola çıkarsak en iyi Samsung telefonlar, Galaxy S serisi, Galaxy Note serisi ve Galaxy Z serisinde yer almaktadır. Bu seride yer alan modeller Samsung’un amiral gemileridir ve en iyi kamera, donanım, ekran ve teknolojilere sahip cihazlardır. Gelin 2022 yılında en iyi Samsung telefonlar hangileriymiş bakalım.

En İyi Samsung Telefonlar 2022

  1. Samsung Galaxy Z Fold4
  2. Samsung Galaxy S22 Ultra
  3. Samsung Galaxy S22+
  4. Samsung Galaxy S22
  5. Samsung Galaxy Z Flip 4
  6. Samsung Galaxy Z Flip3
  7. Samsung Galaxy Z Fold3
  8. Samsung Galaxy Note20 Ultra
  9. Samsung Galaxy Note20
  10. Samsung Galaxy A73

Samsung, 2022 yılında tanıttığı Galaxy S22 Ultra modelinde, daha önce Note serisinde yer alan S-Pen (Kalem) özelliğini sundu. Bundan dolayı Note serisi geçen yıl ve bu yıl tanıtılmadı. Yani Galaxy Note20, serinin son cihazı olabilir. Bununla birlikte Galaxy S serisi yılın ilk çeyreğinde tanıtılırken Galaxy Z serisi yılın 3. çeyreğinde tanıtılmaktadır. Yani yakın zamanda yeni cihazlar görmemiz mümkündür. Yeni cihazlar tanıtılırsa listemizi güncelleyeceğiz.

Katlanabilir telefon konusunda öncü olan Samsung, Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold modelleriyle ilk adımı atmıştı. Z Fold modelleri yanlamasına katlanarak telefon/tablet ölçüleri alırlar. Z Flip modeli ise diklemesine katlanır ve telefon/yarı telefon ölçülerine sahiptir. Z Flip modeli katlanarak küçük boyuta geldiği için genellikle kadınlar tarafından tercih edilir.

2022 Ağustos ayı verilerine göre şuan en iyi Samsung telefonlar bunlar. Yeni cihazlar tanıtıldıkça listemizi güncelleyeceğiz. Sizin favori Samsung telefonunuz hangisi?

Paylaş

Leave A Reply