Akıllı telefon alırken en çok dikkat edilen şeylerin başında telefonun kamerası gelmektedir. Telefonların kamerası artık o kadar gelişti ki profesyonel fotoğraf makinelerine yetişmek üzereler. Bu yazımızda sizler için en iyi kameraya sahip 5 akıllı telefonu listeledik.

5. Sony Xperia X ve X Performance

Kamera konusunda oldukça iddalı olan Sony, diğer birçok akıllı telefon üreticisine de bu konuda destek veriyor. Sony’nin Xperia X ve Xperia X Performance modellerinde aynı ön ve arka kamera bulunuyor. Cihazların arka taraflarında LED flaşa ve f/2.0 diyafram açıklığına sahip  23MP ana kamera bulunuyor. Ön tarafta ise 13 MP selfie kamerası bulunuyor.

xperia-x-kamera

4. LG V20

2016 yılında telefonların kameralarında yapılan en büyük yeniliklerden biri çift arka kamera oldu. LG V20 de çift arka kamera sahip başarılı akıllı telefonlardan biri. LG V20’nin arka tarafında bir adet f/1.8 diyafram açıklığına sahip 16MP, bir adet f/2.4 diyafram açıklığına sahip 8MP ana kamera bulunuyor. 16MP olan kamera 75 derecelik açıyla fotoğraf çekim imkanı sunarken 8MP olan kamera 135 derece ile oldukça geniş bir açıyla fotoğraf çekme imkanı sunuyor. Telefonun arka kameraları OIS (Optik İmaj Sabitleme) özelliğine sahip. Telefonun ön tarafında ise 5 MP selfie kamerası bulunuyor.

lg-v20-kamera

3. iPhone 7 Plus

Apple kamera konusunda tüm beklentileri karşıladı ve iPhone 7 Plus’da çift arka kamera kullandı. iPhone 7 Plus’ın arka tarafında dört tonlu True Ton Flaşa ve f/1.8 ve f/2.8 diyafram açıklığına sahip çift 12MP’lik ana kamera bulunuyor. iPhone 7 Plus’ın kameralarının en önemli özelliklerinden biri 2x optik ve 10 kata kadar dijital yakınlaştırma yapabilmesi. Bu değerler ile iPhone 7 Plus yakınlaştırma konusunda en iyi akıllı telefon kamerasına sahip. Video çekimi konusunda da çok başarılı olan arka kameralar 4K video kaydı ve 8MP görüntü kayıt imkanı sunuyor. Arka kameralar OIS (Optik İmaj Stabilizasyon) özelliğine sahipler. Telefonun ön tarafında ise f/2.2 diyafram açıklığına sahip 7 MP selfie kamerası bulunuyor.

iphone-7-plus-kamera

2. Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge

Samsung 2016 yılının amiral gemileri Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’nin kameralarında çok büyük bir yenilik yaptı. Bu yenilik kamera piksellerinin boyutunun büyütülmesiydi. Daha büyük piksel boyutuna sahip kameralar %56 daha fazla ışık aldığı için daha gerçekçi ve kaliteli fotoğraf çekim imanı sunuyor. Ayrıca kullanılan Çift Piksel Sensör (Dual Pixel Sensor) teknolojisi insan gözü gibi doğru ve ani odaklama imkanı sunuyor. Galaxy S7 ve Edge’nin arka tarafında LED flaşlı, OIS teknolojisine sahip 12 MP ana kamera yer alırken ön tarafta 5 MP selfie kamerası bulunuyor.

galaxy-s7-kamera

1 . Google Pixel ve Pixel XL

google-pixel-kamera

Google, 2016 yılına damga vuran amiral gemileri Google Pixel ve Pixel XL’ı üstün özellikleriyle tanıtı. Pixel ve Pixel XL kamera konusunda oldukça iddaalı çünkü DxOMark testlerinden 89 puan alarak şimdiye kadar üretilmiş en iyi telefon kamerası ünvanını kazandılar. Pixel ve Pixel XL’in arka tarafında çift tonlu çift led flaşa sahip f/2.0 diyafram açıklında 12MP ana kamera bulunurken ön tarafta ise f/2.0 diyafram açıklığına sahip 8 MP selfie kamerası bulunuyor.

Paylaş

Leave A Reply