Yaz aylarının gelmesiyle beraber fazla kilolarından kurtulmak ve fit bir vücuda sahip olmak isteyenler telefonlarına indirecekleri fitness uygulamalarıyla kısa sürede istedikleri sonuca erişebilirler. Sizler için Android ve iPhone’da kullanabileceğiniz en iyi fitness uygulamalarını listeledik.

Spor salonuna vakit ayıramayanlar, evde kendi vücut ağırlıklarıyla veya küçük ağırlıklarla istedikleri sonuca ulaşabilirler. Profesyonel fitness koçları tarafından hazırlanan uygulamalar sayesinde kısa sürede istediğiniz sonuçlara erişebilirsiniz. İşte telefonunuzda bulunması gereken en iyi fitness uygulamaları.

30 Günlük Zorlu Fitness Görevi

30 gunluk zorlu fitness

Uygulama adından da anlaşılacağı gibi 30 günlük bir süreyi kapsıyor. Kısa sürede forma girmek isteyenler için oldukça başarılı bir uygulama. Uygulama içinde hem bölgesel hareketler hem de tüm vücut hareketleri yer alıyor. Uygulamada egzersiz yoğunluğunu adım adım artırılır ve böylece günlük antrenmana kolaylıkla bağlı kalmanız sağlanmaktadır.

Nike Training Club: Antrenman ve Fitness Planı

Dünyanın en iyi spor ürünleri markalarından biri olan Nike tarafından hazırlanan oldukça başarılı bir antreman ve fitness uygulaması. Ücretsiz olan bu uygulamada her biri Nike Master Trainerları tarafından hazırlanan 160’tan fazla antreman hareketi yer alıyor. Uygulamanın en güzel yanlarından biri her bir hareket videolu şekilde gösteriliyor ve böylece hareketleri daha doğru yapmanız sağlanıyor.

Ev Egzersizleri – Ekipmansız

ev egzersizleri

Evde spor yapmak, vücut geliştirmek istiyorsunuz ancak hiçbir aletiniz yoksa bu uygulama tam size göre. Tamamen vücut ağırlığıyla yapılan hareketler sayesinde vücudunuzu istediğiniz şekle ulaştırabilirsiniz. Uzmanlar tarafından hazırlanan uygulama ayrı ayrı karın kaslarınız, göğsünüz, bacaklarınız, kollarınız ve poponuz için egzersizler içerdiği gibi tüm vücudu çalıştıran egzersizlere de sahiptir.

Freeletics Bodyweight

freeletics

Freeletics Bodyweight uygulamasının hem ücretli hem de ücretsiz seçeneği bulunmaktadır. Ücretli versiyonda haftalık koç tutabiliyor ve verilerinizi kayıt altına alabiliyorsunuz. Ücretsiz versiyonda da uygulamanın diğer tüm özelliklerinden faydalanabiliyorsunuz. Tüm fitness hareketlerinin video şeklinde gösterilmesi uygulamanın en beğendiğimiz özelliklerinden biri.

7 Dakika Egzersiz

7 dakika egzersiz

Spor yapmak için ayıracak çok vaktiniz yoksa ve istediğiniz sonucu almak istiyorsanız 7 Dakika Egzersiz uygulaması tam size göre. HICT (yüksek yoğunluklu eğitim devresi) üzerine kurulu olan eğitimde 30 saniyelik 12 egzersiz ve egzersizler arasında 10 saniye dinlenme süresi bulunmaktadır.

Düzenli olarak spor salonuna gidemiyorsanız veya belli bir süre sonra spor yapmaktan sıkılıyorsanız bu uygulamalar istediğiniz sonuca ulaşmak için doğru tercih olacaktır. Eğer düzgün bir beslenme programı ile uygulamalarda gösterilen çalışmaları belirtildiği gibi uygularsanız fit bir görünüme ulaşacağınıza emin olabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık