Android markette başta türkçe / ingilizce ve ingilizce / türkçe olmak üzere birçok kaliteli çeviri uygulaması bulunuyor. Sözlük uygulamalarından bazıları çevrimiçi çalışırken bazıları da çevrimdışı çeviri imkanı sunuyor. Bizde bu yazımızda sizler için farklı özellikleri olan en iyi android çeviri uygulamalarını listeledik.

Google Çeviri

Listemizin ilk sırasında Google Çeviri uygulaması bulunuyor. PC üzerinden de en çok kullanılan sözlük olan Google Çeviri android uygulaması ile de karşımıza çıkıyor. Online olarak çeviri imkanı sunan Google Çeviri uygulamasında dil paketlerini yüklediğiniz takdirde çevrimdışı olarak da çeviri yapmak mümkün.

Google Çevirinin artı yönlerine gelirsek, uygulama ile 90 farklı dilde çeviri yapılabiliyor. Bu dillerin 40’ı ile karşılıklı çeviri imkanı bulunuyor. Google Çeviri uygulaması sesli çeviri imkanı da sunuyor. Sesli olarak telafuz ettiğiniz kelime ve cümleleri çevirebiliyorsunuz. Klavye ile yazma imkanınız yoksa elinizle kelimeleri yazarak çevirilerine ulaşabilirsiniz.

Tureng Sözlük

Tureng sözlük ingilizce/türkçe ve türkçe/ingilizce için geliştirilmiş oldukça başarılı bir sözlük uygulamasıdır. Sadece ingilizce ve türkçe çeviri imkanı sunan Tureng Sözlük için bu konuda en başarılı uygulama diyebiliriz.

Tureng sözlük, aradığınız bir kelimeyi yazmaya başladığınız anda çalışmaya başlar ve size alakalı kelime ve kelime öbeklerini gösterir. Çevirisini yapmak istediğiniz kelimeyi yazdığınız zaman size o kelimenin yaygın kullanılan anlamlarıyla beraber genel kullanılan anlamlarını da listeler.

 Aa İngilizce Türkçe Sözlük

Zensoft tarafından geliştirilen İngilizce Türkçe Sözlük uygulaması basit kullanımı ve güçlü alt yapısı ile dikkat çekiyor. İngilizce>Türkçe ve Türkçe>İngilizce çeviri imkanı sunan uygulamanın en güzel özelliklerinden biri de çeviri yaptığınız kelimenin telaffuzunu da dinleyebiliyor olmanız.

Çevrimdışı yani internet gerektirmeyen İngilizce Türkçe Sözlük uygulamasında aradığınız bir kelime ile alakalı diğer kelimeleri ve kullanımları da görebiliyorsunuz.

Yandex.Çeviri

Rusların arama motoru ve Google’ın ezeli rakibi Yandex diğer konularda olduğu gibi Çeviri konusunda da oldukça başarılı. 60 farklı dilde çeviri imkanı sunan Yandex.Çeviri uygulaması özellikle kendi dili Rusça’da rakip tanımıyor.

Yandex.Çeviri uygulamasının en büyük artısı ise kameranıza gösterdiğiniz bir metni çevirebiliyor olması. Birçok popüler dilde çeviri yapabilen Yandex Çeviri uygulaması Online olarak kullanılabildiği gibi Offline (İnternetsiz) kullanım imkanı da sunuyor. Popüler dillerin dil paketleri yüklenerek uygulama çevrimdışı kullanılabiliyor. Yandex.Çeviri çevirisini yaptığı kelimelerin örnek kullanımlarını da gösteriyor.

Paylaş

Yorumdan çık