Doğru Düzgün Çeviri Yapan En İyi 10 Çeviri Sitesi

Doğru düzgün çeviri yapan çeviri sitesi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Çeviri yapmak isteyenler için hazırladığımız en iyi çeviri siteleri listemizde farklı özellikleriyle ön plana çıkan en iyi çeviri sitelerini bir araya getirdik. Bir site İngilizce Türkçe çeviride iyiyken diğeri kelime çevirisinde, diğeri profesyonel çeviride, diğeri site çevirisinde, diğeri görsel çeviride, bir diğeri Rusça çeviride iyi olabiliyor. İşte farklı ihtiyaçlara göre en iyi çeviri siteleri!

En İyi Çeviri Siteleri

  1. Google Çeviri
  2. Çevirimvar.com
  3. Yandex Translate
  4. Bing Çevirmen
  5. Tureng.com
  6. ImTranslator
  7. Collins Dictionary Translator
  8. Reverso Translation
  9. Babylon Online Translation
  10. SpanishDict

1. Google Çeviri: Açık ara en iyi çeviri sitesi

Google’ın bir hizmeti olan Google Translate, gelişmiş algoritması sayesinde en iyi çeviri yapan sitedir. Türkçe, Kürtçe, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Arapça, Rusça, Çince, Japonca, İtalyanca, Portekizce gibi 103 farklı dilde çeviri yapabilirsiniz. Google Çeviri, cümle çevirisi ve kelime çevirisi yapabildiği gibi sesten, görselden ve .doc, .docx, .odf, .pdf, .ppt, .pptx, .ps, .rtf, .txt, .xls, .xlsx gibi belgelerden de çeviri yapabilmektedir. Yaptığınız çevirinin telaffuzunu dinleyebilirsiniz.

2. Cevirimvar.com: En İyi Profesyonel Çeviri Hizmeti

Profesyonel çeviri hizmeti almak isteyenlere önereceğimiz site ise Türkiye’de ilk ve tek ISO sertifikalı online tercüme bürosu olan cevirimvar.com sitesidir. Dil hakimiyeti yüksek profesyonel çevirmenlerden başta İngilizce ve Almanca olmak üzere farklı dil çiftlerinde akademik, hukuki, teknik çeviri vb. çeviri hizmeti alabilirsiniz. Çevirim Var’ın öne çıkan özellikleri arasında anında fiyat ve teslimat bilgisi almak ve 7/24 çeviri durumunu takip etme özellikleridir.

3. Yandex Translate: En iyi resim ve website çevirici

yandex ceviri

Yandex Translate, 95 farklı dilde çeviri yapmaktadır. Yandex Translate’de bir kelime veya cümlenin çevirisini yapabileceğiniz gibi internet sitesinin veya görselin çevirisini de yapabilirsiniz. Çevirisini yapmak istediğiniz sitenin linkini girerek o siteyi istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Bilgisayarınızda bulunan bir görseli yükleyerek görseldeki yazıyı istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Ayrıca Rusça bir metin çevirecekseniz, Yandex Çeviri doğru karar olacaktır.

4. Bing Çevirmen: En Sade Çeviri Sitesi

bing translator

Microsoft’un geliştirmiş olduğu Bing Çevirmen, 64 farklı dilde çeviri yapmaktadır. Bing çevirmen girmiş olduğunuz dili otomatik olarak algılar ve size istediğiniz sonucu verir. Bing Çevirmen’in en güzel özelliği sade kullanıcı arayüzüdür. Bing Çevirmen ile cümle çevirisi ve website çevirisi yapabilirsiniz.

5. Tureng: En iyi kelime çevirici

tureng

Eğer bir kelimenin anlamını öğrenmek istiyorsanız bu işi en iyi yapan sitelerin başında Tureng gelmektedir. Tureng sitesi bir kelimenin, yaygın kullanım anlamını, genel anlamını, mecaz anlamını, argo kullanımı size çeviri olarak vermektedir. Tureng sitesinde, türkçe-ingilize, ispanyolca-ingilizce, fransızca-ingilizce, almanca-ingilizce ve ingilizce eş anlamlı çeviri yapabilirsiniz.

6. ImTranslator: Çevirileri karşılaştır

ImTranslator, aynı anda Google, Microsoft ve PROMT üzerinden çevirisi yapmaktadır. Böylece bu üç çeviri sitesinin çevirilerini karşılaştırmanızı sağlar. Site Google’ın verilerini kullandığı için 100’den fazla dilde çeviri yapma imkanı sunar.

7. Collins Dictionary Translator

Collins Dictionary Translator, Türkçe çeviri dahil olmak üzere 63 farklı dilde çeviri yapabilmektedir. Cümle çevirisinin yanı sıra kelime çevirisinde de başarılı bir site olan Collins, çevirdiğiniz kelimenin nerede ve ne için kullanıldığını da açıklamaktadır.

8. Reverso Translation

Reverso Çeviri, sadece Fransızca, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Rusça, Portekizce, Çince, Arapça, İbranice ve Japonca dillerinde çeviri yapmaktadır. Reverso Çeviri’nin en güzel özelliği bir cümle öbeğinin çevirisi yaptıktan sonra size farklı cümleler önererek o dili öğrenmenizi sağlar. Örneğin, “Benim adım Osman” şeklinde bir çeviriden sonra size, “Merhaba ben Osman”, “Adım Osman, burada yaşıyorum” gibi cümle örneklerini size gösterir.

9. Babylon Online Translation

Masaüstü çeviri programıyla bilinen Babylon’un internet sitesinde de çeviri yapabilirsiniz. Türkçe ve 30+ dilde çeviri imkanı sunan Babylon Online Translation’u diğer sitelerden ayıran en önemli özelliği ise ihtiyaç duymanız halinde size profesyonel bir çevirmen sunmadır.

10. SpanishDict: İspanyolca çeviri sitesi

Eğer İngilizce-İspanyolca veya İspanyolca-İngilizce çeviri yapacaksınız, SpanichDict iyi bir tercih olacaktır. Sitede ayrıca İspanyolca’da kullanılan özel karakterler yer aldığı için daha doğru bir çeviri yapabilirsiniz. Bununla birlikte yaptığınız bir çeviriden sonra örnek cümle öbekleri de sunulmaktadır.

Eğer amacınız İngilizceden Türkçeye çeviri veya Türkçeden İngilizceye çeviri yapmaksa en iyi çeviri siteleri, Google, Yandex ve Bing’dir. Ancak farklı bir amacınız varsa yukarıdaki çeviri sitelerinin farklı özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Yorum yapın