Doğru düzgün çeviri yapan çeviri sitesi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Çeviri yapmak isteyenler için hazırladığımız en iyi çeviri siteleri listemizde farklı özellikleriyle ön plana çıkan en iyi çeviri sitelerini bir araya getirdik. Yapay zeka ile birlikte çeviri işi artık farklı bir boyuta taşındı. Listemizde artık yapay zeka destekli çeviri siteleri de yer alıyor. Gelin şimdi en iyi çeviri siteleri listemize geçelim.

En İyi Çeviri Siteleri

  1. Google Çeviri
  2. DeepL
  3. Çevirimvar.com
  4. ChatGPT
  5. Yandex Translate
  6. Bing Çevirmen
  7. Tureng.com
  8. ImTranslator
  9. Collins Dictionary Translator
  10. SpanishDict

1. Google Çeviri: Açık ara en iyi çeviri sitesi

Google’ın bir hizmeti olan Google Translate, gelişmiş algoritması sayesinde en iyi çeviri yapan sitedir. Türkçe, Kürtçe, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Arapça, Rusça, Çince, Japonca, İtalyanca, Portekizce gibi 103 farklı dilde çeviri yapabilirsiniz. Google Çeviri, cümle çevirisi ve kelime çevirisi yapabildiği gibi sesten, görselden ve .doc, .docx, .odf, .pdf, .ppt, .pptx, .ps, .rtf, .txt, .xls, .xlsx gibi belgelerden de çeviri yapabilmektedir. Yaptığınız çevirinin telaffuzunu dinleyebilirsiniz.

2. DeepL

Yapay zeka birçok konuda olduğu gibi çeviri konusunda da başarılı sonuçlar ile işimizi kolaylaştırıyor. Çeviri için özel olarak geliştirilen yapay zeka DeepL, birçok çeviri sitesini ilk günden geçmeyi başardı. Günlük hayattaki tabirleri bile başarıyla çeviren DeepL, Türkçe’de dahil olmak üzere 31 dilde çeviri imkanı sunuyor. DeepL çevirinin yanı sıra noktalama ve imla hatalarını düzeltme, resimden çeviri, metni sesli okuma, sesten çeviri gibi özellikler sunuyor. DeepL’ye ayrıca PDF ve Word gibi belgelerinizi yükleyerek bunların da çevirisini yaptırabilirsiniz.

deepL ceviri

DeepL şu dillerden çeviri yapabiliyor: Bulgarca, Çekçe, Danca, Almanca, Yunanca, İngilizce, İspanyolca, Estonca, Fince, Fransızca, Macarca, Endonezyaca, İtalyanca, Japonca, Korece, Litvanca, Letonca, Norveççe, Felemenkçe, Lehçe, Portekizce, Rumence, Rusça, Slovakça, Slovence, İsveççe, Ukraynaca, Çince (basitleştirilmiş).

3. Cevirimvar.com: En İyi Profesyonel Çeviri Hizmeti

Profesyonel çeviri hizmeti almak isteyenlere önereceğimiz site ise Türkiye’de ilk ve tek ISO sertifikalı online tercüme bürosu olan cevirimvar.com sitesidir. Dil hakimiyeti yüksek profesyonel çevirmenlerden başta İngilizce ve Almanca olmak üzere farklı dil çiftlerinde akademik, hukuki, teknik çeviri vb. çeviri hizmeti alabilirsiniz. Çevirim Var’ın öne çıkan özellikleri arasında anında fiyat ve teslimat bilgisi almak ve 7/24 çeviri durumunu takip etme özellikleridir.

4. ChatGPT ile Çeviri

Yapay zeka sohbet robotu olarak çığır açan ChatGPT, aklınıza gelebilecek birçok konuda sizlere yardımcı olacak şekilde tasarlandı. Program kodlama, metin yazarlığı, genel kültür sorularını cevaplama, CV oluşturma gibi birçok konuda hayatımızı kolaylaştıran ChatGPT, çeviri konusunda da oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Zaten bir sohbet robotu olduğu için en iyi yaptığı işlerden biri de çeviri yapmak. Çeviri yapmak istediğiniz metni yazıp, bunu … dile çevir demeniz yeterli. Uzun metinleri çevirmek için ChatGPT’yi kullanabilirsiniz.

5. Yandex Translate: En iyi resim ve website çevirici

yandex ceviri

Yandex Translate, 95 farklı dilde çeviri yapmaktadır. Yandex Translate’de bir kelime veya cümlenin çevirisini yapabileceğiniz gibi internet sitesinin veya görselin çevirisini de yapabilirsiniz. Çevirisini yapmak istediğiniz sitenin linkini girerek o siteyi istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Bilgisayarınızda bulunan bir görseli yükleyerek görseldeki yazıyı istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Ayrıca Rusça bir metin çevirecekseniz, Yandex Çeviri doğru karar olacaktır.

6. Bing Çevirmen: En Sade Çeviri Sitesi

bing translator

Microsoft’un geliştirmiş olduğu Bing Çevirmen, 64 farklı dilde çeviri yapmaktadır. Bing çevirmen girmiş olduğunuz dili otomatik olarak algılar ve size istediğiniz sonucu verir. Bing Çevirmen’in en güzel özelliği sade kullanıcı arayüzüdür. Bing Çevirmen ile cümle çevirisi ve website çevirisi yapabilirsiniz.

7. Tureng: En iyi kelime çevirici

tureng

Eğer bir kelimenin anlamını öğrenmek istiyorsanız bu işi en iyi yapan sitelerin başında Tureng gelmektedir. Tureng sitesi bir kelimenin, yaygın kullanım anlamını, genel anlamını, mecaz anlamını, argo kullanımı size çeviri olarak vermektedir. Tureng sitesinde, türkçe-ingilize, ispanyolca-ingilizce, fransızca-ingilizce, almanca-ingilizce ve ingilizce eş anlamlı çeviri yapabilirsiniz.

8. ImTranslator: Çevirileri karşılaştır

ImTranslator, aynı anda Google, Microsoft ve PROMT üzerinden çevirisi yapmaktadır. Böylece bu üç çeviri sitesinin çevirilerini karşılaştırmanızı sağlar. Site Google’ın verilerini kullandığı için 100’den fazla dilde çeviri yapma imkanı sunar.

9. Collins Dictionary Translator

Collins Dictionary Translator, Türkçe çeviri dahil olmak üzere 63 farklı dilde çeviri yapabilmektedir. Cümle çevirisinin yanı sıra kelime çevirisinde de başarılı bir site olan Collins, çevirdiğiniz kelimenin nerede ve ne için kullanıldığını da açıklamaktadır.

10. SpanishDict: İspanyolca çeviri sitesi

Eğer İngilizce-İspanyolca veya İspanyolca-İngilizce çeviri yapacaksınız, SpanichDict iyi bir tercih olacaktır. Sitede ayrıca İspanyolca’da kullanılan özel karakterler yer aldığı için daha doğru bir çeviri yapabilirsiniz. Bununla birlikte yaptığınız bir çeviriden sonra örnek cümle öbekleri de sunulmaktadır.

Eğer amacınız İngilizceden Türkçeye çeviri veya Türkçeden İngilizceye çeviri yapmaksa en iyi çeviri siteleri, Google, Yandex ve Bing’dir. Ancak farklı bir amacınız varsa yukarıdaki çeviri sitelerinin farklı özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık