Anahtarlarımızı ya da önemli bir eşyamızı nereye koyduğumuzu unutup da dakikalarca (bazen saatlerce) aradığımız, hatta bazen bulamadığımız olmuştur. Şu anda ise hemen hepimiz akıllı telefonlara ve Bluetooth teknolojisine sahibiz. Bu iki teknolojiyi ve Bluetooth Eşya Takibi Cihazlarını kullanarak kaybettiğimiz eşyaları bulmak, sadece bir uygulama ve bir tıklama uzaklığında. Teloji.com olarak sizler için en iyi bluetooth eşya takip cihazlarını inceledik.

  • Tile
  • Duet by PROTAG
  • Pally Smart Finder
  • MYNT Smart Tracker & Remote
  • iTrack Easy
  • Nut 2 Smart Tag
  • Nonda iHere 3.0

Tile

teloji-tile

Bluetooth Eşya Takibi Cihazları arasında en bilindik ürün Tile. Firmanın ikinci nesil cihazları önemli geliştirmelerle piyasaya sürüldü. Bu geliştirmelerden en önemlisi; Tile artık çok daha güçlü bir hoparlörlere sahip. Bu sayede cihazın sesini çok uzak olmadığınız sürece çok rahat bir şekilde duyabiliyorsunuz.

Kullanımı çok kolay olan mobil uygulaması sayesinde eşyalarınızı harita üzerinden veya ses çıkarması için sinyal göndererek bulabilirsiniz. Eşyalarınızı bulabilmeniz için en fazla 30 metre uzağında olmanız gerekiyor. Aksi takdirde telefonunuz takip cihazınızdan sinyal alamayacaktır. Ama Tile bu durum için de çok akılcı bir çözüm sunuyor. ‘Geniş Alanda Arama’ arama özelliğini aktif ederek, herhangi bir kimlik bilgisi sızdırması olmadan, diğer Tile kullanıcılarının telefonlarındaki bluetooth ‘u kullanarak belki de kilometrelerce uzakta düşürdüğünüz anahtarınızı bulmak bile mümkün hale geliyor.

Mobil uygulamayı kullanarak telefonunuzu 10 taneye kadar takip cihazı ile eşleştirebiliyorsunuz. Ve Tile su geçirmeyen (waterproof) bir yapıya sahip. Tile takip cihazlarının pili 1 seneye kadar gidiyor. Bittikten sonra ise eskisini iade ederek yenisini indirimli fiyattan alabiliyorsunuz.

Duet by PROTAG

teloji-duet-by-protag

Duet, eşyalarınızı takip etmek için size yardımcı olurken, anahtarlarınız için de rengarenk bir anahtarlık oluyor. PROTAG uygulamasını kullanarak telefonunuzu 10 taneye kadar takip cihazı ile eşleştirebiliyorsunuz. 30 metreye kadar sinyal alma kapasitesi var ve 6 aylık batarya süresi var. Bittikten sonra bataryayı değiştirebiliyorsunuz.

Duet ‘i telefonunuzla eşleştirdiğinizde üzerindeki küçük mavi lamba yanmaya başlıyor. Telefonunuz ile Duet arasındaki uzaklığınız arttığında ise cihaz vızıldamaya başlıyor. Mobil uygulama, cihazdan uzaklaşmaya başladığınızda veya yanlış yöne yöneldiğinizde sizi uyararak, kaybettiğiniz eşyayı bulmanıza yardımcı oluyor.

Bir güzel özellik daha; telefonunuzu kaybettiğiniz durumda, telefona bağlı olan Duet ‘lerden herhangi bir tanesinin üzerindeki düğmeyi kullanarak, telefonunuz sessizde olsa dahi telefonunuzun ses çıkarmasını sağlayabilirsiniz.

Pally Smart Finder

teloji-pally-smart-finder

Pally Smart Finder ‘ın ilk gözümüze çarpan özelliği, güneş enerjisi veya USB kullanarak tekrar şarj olabilme özelliğine sahip bu cihazla batarya değiştirmeye gerek duyulmaması.

Pally Smart Finder ‘ın sesi oldukça yüksek ve net. Cihazın sinyal kapasitesi 60 metredir.

MYNT Smart Tracker & Remote

teloji-mynt-smart-tracker-remote

Kaybettiğiniz eşyaları bulmanıza yardımcı olmasının yanında MYNT Smart Tracker çok şık metalik bir tasarıma sahip. MYNT uygulaması telefonunuz cihazdan uzaklaştığında sizi uyarıyor. Cihazın sesi oldukça yüksek ve temiz. Cüzi bir ücret  ödeyerek alacağınız bir koruyucu ile de cihazınızı tamamen su geçirmez hale getirebilirsiniz.

45 metreye kadar sinyal kapasitesi olan bu ürünün bataryası 1 seneye kadar sürüyor. Cihaz aynı zamanda selfie çekmek ya da PowerPoint sunumu gibi şeyler için uzaktan kumanda olarak da kullanılabiliyor.

iTrack Easy

teloji-itrack-easy

Cihaza yerini belli etmesi için komut gönderdiğinizde ses çıkarmasının yanında üzerindeki LED lambası da yanarak bulmanızı daha da kolaylaştırıyor. iTrack Easy sahip olduğu değiştirilebilir batarya ile diğer rakiplerine oranla daha uzun kullanım imkanı sunuyor.  iTrack Easy Sleep Mode özelliği sayesinde ihtiyaç duyulmadığı zamanlarda uyku moduna alınabiliyor.  iTrack Easy’in kapsama alanı 30 metredir. Kullanıcılar için turuncu, yeşil ve beyaz renk alternatifleri bulunuyor. Aynı zamanda bu cihaz uzaktan kumanda olarak kullanılıp selfie de çekebiliyor.

Nut 2 Smart Tag

teloji-nut-2-smart-tag

Bu cihazımız çok ince bir yapıya sahip olmasına rağmen çok uzun batarya ömrü ile dikkat çekiyor. Cihazın kapsamı alanı 30 metre ve birçok enerjik renk seçeneklerine sahip. Bir telefona en fazla 6 adet Nut 2 Smart Tag eşleştirilebilmekte. Küçük boyutuna rağmen çok güçlü bir sese sahip olan Nut 2 Smart Tag çok uzakta veya kapalı bir alanda bile olsa cihazınızı bulmanızı sağlayacaktır. Cihazın diğer artı yönü ise yedek batarya ile gelmesi ve bataryanın kolay değiştirilebilmesi.

Nonda iHere 3.0

teloji-nonda-ihere-3

10 adet cihazın bağlanabildiği Nonda iHere 3.0’da batarya değiştirme yerine batarya şarj edebilme imkanı bulunuyor. Nonda iHere 3.0’ın bataryası tek şarj ile 2 hafta kullanım imkanı sunuyor. Üçgen tasarımı sayesinde oldukça az yer kaplıyor. 45 metre kapsama alanına sahip olan Nonda iHere 3.0 rahat duyulabilir bir alarm sesine sahip. Cihaz elinizdeyken eğer telefonunuzu kaybederseniz cihazın üzerindeki düğmeye basarak telefonunuzu da bulabilirsiniz. Aynı zamanda diğer birçok cihazda olduğu gibi selfie çekmek için uzaktan kumanda olarak kullanılabiliyor.

Paylaş

Yorumdan çık