Ana sayfa BLOG En İyi Batarya Ömrüne ve En Kısa Şarj Süresine Sahip Telefonlar

En İyi Batarya Ömrüne ve En Kısa Şarj Süresine Sahip Telefonlar

0

Akıllı telefonları seçerken en önemli kriterlerden biri tabi ki batarya (pil) ömürleri. Tabi bir telefonun batarya ömrü ne kadar önemliyse telefonun kısa sürede şarj olabilmesi de o kadar büyük bir öneme sahip.

Phonearena.com sitesinde yayınlanan Benchmark testlerine göre göre piyasada bulunan en iyi telefonların batarya ömürleri ve şarj süreleri karşılaştırıldı. Testte, iPhone 6 Plus, iPhone 6s Plus, Galaxy Note 5, Galaxy S6 Edge+, LG G4, Xperia Z3+, OnePlus 2, Motorola Droid Turbo ve Google Nexus 6 modellerinin batarya ömürleri ve şarj süreleri karşılaştırıldı. Ayrıca grafiklerin altında yer alan “Add Phone” seçeneğinden merak ettiğiniz telefonların bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Testte en dikkat çeken şey iPhone 6s Plus’ın, iPhone 6 Plus’dan 165 mAh daha düşük bataryaya sahip olmasına rağmen çok daha uzun pil ömrüne sahip olması. Bunun sebebi iPhone 6s Plus’da yapılan birçok optimizasyon çalışması diyebiliriz.

Listede en uzun pil ömrüne sahip telefon 10 saat 42 dakika ile Motorola Droid Turbo. Galaxy Note 5 ve iPhone 6s Plus 9 saat 11 dakika ile aynı batarya ömürlerine sahip. (Benchmark testinin içeriği tam olarak paylaşılmıyor ancak teste telefonlar ile görüşme, bekleme süresi, müzik/video oynatma, internet kullanımı gibi kriterler kullanılmıştır.)

batarya-omru

Hız şarj olma testinde ise Samsung Galaxy S6 Edge+ 80 dakika ile listenin en üstünde yer alıyor. Onu 81 dakikalık şarj olma süresi ile Galaxy Note 5 takip ediyor. iPhone 6s Plus ise ne yazık ki 165 dakikalık şarj olma süresi ile bizleri hayal kırıklığına uğratıyor.

sarj-suresi

Kaynak: PhoneArena

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın