iPad ve iPad Pro ile not almak ve çizim yapmak için en iyi Apple Pencil uygulamaları listemize göz atın. Apple Pencil, iPad’i dokunmatik tabletten öteye taşır ve cihazınızı profesyonel bir çizim ve not alma aracına dönüştürür. Sizler için Apple Pencil uyumlu en iyi uygulamaları listeledik.

Yazımızda yer alan başarılı Apple Pencil uygulamaları ile iPad ve iPad Pro ile 3d çizim yapabilir, fotoğraf düzenleme, not alma, çizim ve grafik tasarım gibi görevleri daha sezgisel, daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yapabileceksiniz. İşte en iyi Apple Pencil not ve çizim uygulamaları.

1. Apple Notes

ipad notes

Apple Pencil için geliştirilmiş 3. parti uygulamalara geçmeden önce Apple’ın kendi uygulaması Apple Notes’u deneyebilirsiniz. Apple Pencil ile uyumlu olarak çalışan Apple Notes ile not alabilir, çizim yapabilirsiniz. Çeşitli kalem ve fırça araçları sunan uygulamada dilediğiniz rengi seçebilirsiniz.

2. Notability

notability

Notability, özellikle öğrenciler için geliştirilmiş gelişmiş bir not tutma uygulamasıdır. Uygulamada Apple Pencil ile yazı yazabileceğiniz gibi klavyeyi kullanabilir ve ikisi arasında kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.

Notability, arka plandaki sesi kaydetmenizi de sağlamaktadır. Bu özellik Notability’yi en iyi ders notu tutma aracı yapmaktadır. Notability sınırsız sayfa kaydırması yapabilmektedir. Notability ayrıca sayfa sonlarını işaretler ve notları PDF olarak dışa aktarmayı veya daha sonra yazdırmayı kolaylaştırır.

Notability indir (10$)

3. Paper

paper

Paper, iPad için geliştirilen ilk çizim uygulamalarından biridir ve halen en iyi ücretsiz düzenleme araçlarının başında gelmektedir. Eğer sadece karalama yapmak veya beyin fırtınası yapmak için boş bir kağıda ihtiyacınız varsa Paper sizin için doğru tercih olacaktır. Uygulamanın ücretsiz versiyonunda bir düzene kadar fırça ve kalem ucu mevcuttur.

Paper indir (Ücretsiz)

4. Procreate

procreate

Procreate Apple Pencil uyumlu en iyi uygulamalardan biridir. Amacınız çizim ve boyama yapmak ise Procreate doğru tercih olacaktır. Hayal edebiliyor ve becerileriniz varsa,  iPad’de Procreate kullanarak istediğinizi yapabilirsiniz.

Procreate çizim ve boyama için en iyi uygulamadır diyebiliriz. Ancak grafik tasarım ve vektör çalışması için tasarlanmamıştır. Bunun için aşağıda bahsettiğimiz Affinity Designer uygulamasını deneyebilirsiniz.

Procreate indir (10$)

5. Affinity Designer

Affinity Designer

Affinity Designer, iPad’deki tek ve tam özellikli vektör tasarım uygulamasıdır. Mac için geliştirilen video edit programında bulunan neredeyse tüm özellikleri iPad’e getirir.

Affinity Designer, Vektör, Piksel ve Dışa Aktar olmak üzere üç farklı mod sunmaktadır. Vektörel çizimler için Vektör, Photoshop gibi çizimler için piksel ve çizimleri dışa aktarmak için Export (Dışa aktar) modunu kullanabilirsiniz.

Affinity Designer indir (20$)

6. Linea Sketch

Linea Sketch

Linea Sketch, Paper ile daha profesyonel çizim uygulaması olan Procreate arasında bir yerdedir. Sınırsız katmanlar, dönüştürme araçları, otomatik cetvel, ızgaralar ve daha fazlası gibi güçlü kullanıcı araçlarıyla size istediğiniz şekilde karalama ve çizim imkanı sağlar.

Diğer tüm çizim uygulamalarında olduğu gibi, Linea Sketch tuval tabanlı bir yaklaşım benimsiyor. Notability‘den farklı olarak, burada sınırsızca kaydırılan bir sayfa bulamazsınız. Ancak, birden fazla tuval oluşturabilir ve bunları projelerde düzenleyebilirsiniz.

Linea Sketch oldukça sade bir tasarıma sahiptir. Araçlar, ekranın her iki yanındaki iki panelde düzenlenmiştir.

Linea Sketch indir (5$)

7. Pigment

Pigment

Yaşamın stresinden uzaklaşmak için boyalarla uğraşmak ve renkli çizimler yapmak size iyi gelecektir. Stres atmak için boyama kitabı ve renkli kalemler almak yerine 4000’den fazla çizim içern Pigment uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama içinde basit doğa çizimlerinden, kompleks çizimlere varan iyi bir kütüphane yer alıyor.

Pigment indir (ücretsiz)

8. Adobe Illustrator Draw

Adobe Illustrator Draw ipad

Bir tasarımcıysanız ve Adobe Illustrator kullanıyorsanız, bu uygulamayı kesinlikle kullanmalısınız. Illustrator Draw, uygulamanın mobil  sürümüdür. Adından da anlaşılacağı gibi, vektörel çizimleri için tasarlanmıştır.

Mac’inizde yaptığınız çizimlere Apple Pencil ile iPad’inizde devam edebilirsiniz. Yaptığınız çizimleri daha sonra Dışa Aktar özelliği ile Mac’inize aktarabilirsiniz.

Adobe Illustrator Draw indir (Ücretsiz)

Paylaş

Yorumdan çık