En İyi Android Uzaktan Kumanda Uygulaması

Akıllı telefonlar uygulamalarla hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Çeşitli uygulamalar ile akıllı telefonu televizyonun uzaktan kumandasına çevirebilir ve kumanda arama derdine son verebilirsiniz. Veya insanlara şaka yapabilirsiniz.

Android telefonlar için en iyi kumanda uygulamasını bu yazımızda tanıtacağız. Uygulamamızın ismi Peel Smart Remote. Bu başarılı uygulama aynı zamanda Samsung Galaxy S6 ve birçok modele yüklü olarak geliyor.

Peel Smart Remote, Digiturk, Turksat ve DSmart ile uyumlu. Ayrıca uygulama Samsung, Sony, LG, Vestel, Beko, Philips, SEG, Panasonic, Toshiba, Arçelik, 888, Acer, Abex, Regal ve daha 10larca televizyon markası ve projektör cihazlarıyla uyumludur. Uygulama sizin cinsiyet ve yaş aralığınıza göre ayrıca televizyon program önerileri de sunmaktadır. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan telefonu nasıl uzaktan kumandaya çevireceğinizi anlatalım.

 • Öncelikle buradan Peel Smart Remote uygulamasını indirin.
 • Uygulamayı çalıştırın ve “Başla” butonuna dokunun.

Screenshot_2016-01-06-14-10-48

 • Gelen ekranda Digiturk, Dsmart veya Turksat hangisini kullanıyorsanız onu seçin ve “İleri” butonuna dokunun.

Screenshot_2016-01-06-14-11-01

 • Karşınıza bir kişiselleştirme ekranı çıkacaktır. Burada yaşınızı ve cinsiyetinizi seçip “İleri” diyin. Bu bilgi size öneri sunmak içindir.

Screenshot_2016-01-06-14-11-10

 • Kurulumu yapmak için uygulama sizden televizyonunuzu kapalı duruma getirmenizi istemektedir. Kumandanızın On/Off düğmesine basarak TV’yi kapatın. Burada amaç size doğru On/Off düğmesini sunmaktır. Bu aşamada TV’yi kapatmadan da ilerleyebilirsiniz. Ancak sağlıklı bir sonuç için bu adımı atlamamanızı öneriyoruz. Tv’yi kapatıp “Evet, Televizyonum Kapalı” seçeneğini seçin.

Screenshot_2016-01-06-14-11-18

 • Uygulama sizden Televizyon markanızı soracaktır. TV markanızı seçip “İleri” diyin.

Screenshot_2016-01-06-14-11-29

 • Uygulama size bir On/Off (Kapama/Açma) düğmesini sunacaktır. Bu düğmeye dokunun ve 5 saniye kadar televizyonunuzun açılmasını bekleyin. Eğer Tv’niz açılmazsa altta çıkacak olan seçeneklerden TV açılmadı seçeneğini seçin. Aynı ekranda ekranı sola doğru kaydırarak diğer On/Off düğmelerini deneyin. Genellikle ilk 3 düğmeden biri televizyonunuzu açacaktır.


Screenshot_2016-01-06-14-11-36

 • Bu aşamalardan sonra Peel Smart Remote uygulama ekranı açılacaktır. Uygulama ekranındaki kategorilerden istediğiniz tv programını seçebilirsiniz. Seçtiğiniz tv programı televizyonunuzda açılacaktır.
 • Uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan kumanda simgesine kumanda

dokunarak Kumadan menüsüne girebilir ve istediğiniz gibi kanallar arasında zaping yapabilirsiniz.

Screenshot_2016-01-06-14-12-05

Telefonu kumandaya çevirmede sorun yaşayanlar yorum kısmında telefon ve televizyon modellerini yazabilirler.

“En İyi Android Uzaktan Kumanda Uygulaması” üzerine 24 yorum

 1. uygulamayı indirdim, açınca wifi ağında herhangi bi aygıt bulamadık diyor ve orada kalıyor. Başka bi sekmeye geçmenizede izin vermiyor.

  Cevapla

Yorum yapın