Android telefonlar için geliştirilen en işlevsel uygulama türlerinden biri de arama, çağrı, görüşme kaydetme uygulamalarıdır. Yapmış olduğunuz bir iş görüşmesini, teknik destek görüşmesini, çağrı merkezi görüşmesini veya özel hayatınızda arkadaşınızla olan bir telefon görüşmesinin sesini kayıt etmek isteyebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için en iyi arama görüşme kaydedici uygulamaların bir listesini hazırladık. Listemizde hem ücretli hem de ücretsiz görüşme kaydetme uygulamaları mevcuttur.

ACR – Görüşme Kayıt

acr

ACR Görüşme Kayıt uygulaması telefon görüşme kaydetme uygulamaları arasında bizim en beğendiğimiz uygulamaların başında geliyor. ACR Görüşme Kayıt uygulaması iki taraflı olarak ses kaydı yapmaktadır. Yani bir telefon görüşmesi yaptığınız zaman hem sizin konuşmalarınız hem de karşı tarafın ses kaydı yapılmaktadır. Uygulamanın ücretsiz ve ücretli versiyonları bulunmaktadır. Her iki versiyonda da çift taraflı ses kaydetme imkanı vardır ancak ücretli versiyon olan PRO versiyonda kayda elle veya otomatik başlama, Dropbox GoogleDrive Webdav gibi bulut depolama entegrasyonu gibi ek özellikler bulunmaktadır. Bazı telefon modelleri çift taraflı ses kaydına izin vermemektedir. Bunun için PRO versiyonu almadan önce ücretsiz versiyonda test yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Call Recorder

call-recorder

Call Recorder ücretsiz ve ücretli versiyonu olan bir arama kayıt uygulamasıdır. Uygulamanın en çok beğenilen yönü ise her iki tarafın sesinin de çok net ve kaliteli olmasıdır. Küçük bir dezavantajı ise ses kayıt dosyasının boyutu diğer uygulamalara göre daha fazla yer kaplamaktadır.

Arama Kaydedici

arama-kaydedici

Arama Kaydedici uygulaması en fazla indirilme sayısına sahip telefon görüşme kaydedici uygulamadır. Arama Kaydedici ile hangi aramaların kaydedileceği, hangi aramaların kaydedilmeyeceğini kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Uygulamanın Dropbox ve GoogleDrive entegrasyonu bulunuyor. Böylece kaydettiğiniz telefon görüşme sesleri telefonunuzda fazladan yer kaplamamış oluyor. Ayrıca uygulamanın diğer güzel yanı ise kaydetme yeri olarak SD Kartın seçilebilmesi. Eğer gelen aramalarda ses kaydında sorun yaşıyorsanız hoparlör modunu deneyebilirsiniz. Uygulamanın ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmakta. Bazı telefon modelleri arama kaydında sorun yaşamaktadır bunun için ücretli versiyondan önce ücretsiz versiyonu denemenizi öneriyoruz.

Sonuç olarak her arama kaydedicinin kendine göre artı ve eksileri var burada önemli olan uygulamanın telefonunuzla tam ve sorunsuz olarak çalışması. Eğer telefonunuzda telefon görüşme kaydında sorun yaşıyorsanız telefon modeliniz ve kullandığınız uygulamayı yazın.

Paylaş

1 Yorum

  1. Merhaba bugün hoparlörde yaptığım görüşmem kaydoldu fakat dinlemeye çalıştığım zaman hoparlöre aldığım kısımdan sonrasından ses gelmiyor. Önemli bir kayıt ulaşmam gerekiyor yardimci olur musunuz?

Yorumdan çık