Philips Hue, ev aydınlatma konusunda bizlere oldukça güzel özellikler sunuyor. Philips Hue lambalarını, akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamalarla kontrol edebilirsiniz. Uygulamalar sayesinde, odalarınızın ışıklarını telefonunuzdan açıp kapatabilir, ışık miktarını ayarlayabilir, ışıkları istediğiniz renklere çevirebilir ve ışık şölenleri yapabilirsiniz.

Philips Hue aydınlatma sistemleri ilk akıllı ev ürünlerinden biriydi. Artan ürün çeşidi sayısı, uygun fiyatı ve diğer akıllı ev cihazlarıyla uyumu sayesinde giderek daha popüler hale geldi. Philips Hue aydınlatma ürünleriyle evinizin ışıklarını kontrol etmek hem çok kolay hem de çok eğlenceli. Philips Hue için kullanabileceğiniz en iyi android ve ios uygulamalarını sizler için araştırdık.

1. Philips Hue

philips hue

Listemizin ilk sırasına Philips’in kendi uygulamasını koyduk. İlk zamanlar uygulamanın arayüzü pek kullanışlı değildi ve bazı sorunlar içeriyordu. Ancak şuan uygulamanın hem arayüzü çok kullanışlı hem de sorunlar giderilmiş durumda. Kullanıcıların sıklıkla şikayet ettiği, “elektrik gidip gelince lambaların yanması” sorunu da iyileştirilmiş durumda.

Philips Hue indir | Android | iOS

2. Ambify

ambify

Ambify, Philips Hue’yi müziklerle etkileşimli hale getiriyor. Ambify uygulaması ile çalan şarkıya göre lambalarınız renk değiştiriyor ve harika bir ambiyans oluşturuyor. Belirli müzik türleri için istediğiniz renk temalarını oluşturabilirsiniz. Bir müzik listesi oluşturup uygulamayı başlatın ve evinizde ışık şöleni yaşayın. Ambify uygulaması sadece iOS platformunda bulunuyor.

Ambify indir | iOS (19.99₺)

5. Lightbow

Lightbow

Lightbow güçlü bir sahne editörü ve ışık kontrolü uygulamasıdır. Uygulamanın en iyi özelliği önceden ayarlanmış özelleştirme yeteneğidir. Herhangi bir ışık, hatta bir grup için çok adımlı animasyon döngüleri, statik renkler ve diğer komutları ekleyebilirsiniz. İstediğiniz gibi bir kurulum oluşturduktan sonra, ön ayarı yalnızca bir dokunuşla çalıştırabilirsiniz.

Lightbow uygulaması, hızlı bir Siri komutu ve Siri kısayolları ile önceden belirlenmiş bir ayarı etkinleştirmenizi sağlar. Uygulama Philips Hue, LIFX ve WeMo ampulleriyle uyumlu olduğundan, farklı üreticilerin donanımlarını tek bir gruba koyabilirsiniz. Uygulamayı ayrıca Apple Watch ile de kontrol edebilirsiniz.

Lightbow indir | iOS (34.99₺)

4. Hue Disco

Hue Disco, Ambify uygulamasına benze de daha farklı özellikler sunmaktadır. Ambify’de ışık şöleni için iOS cihazınızdan müzik çalmanız gerekirken, Hue Disco uygulaması bir mikrofona sahiptir ve bluetooth hoparlörden veya başka bir cihazdan çalan şarkıya göre ışık şöleni yaşatır. Uygulama hem iOS hem de Android platformunda yer alıyor.

Uygulama adında da anlaşılacağı gibi Disco özellikleri de sunmaktadır. Flaş ışık efektleri parti sevenleri mutlu edecektir.

Hue Disco indir | Android (ücretsiz) | iOS (4$)

5. HueMote

huemote

HueMote, Hue ışıklarınızı kontrol etmenin basit yoludur. Yalnızca birkaç dokunuşla renkleri değiştirebilir, parlaklığı ayarlayabilir ve belirli ışık ayarlarını sahnelere kaydedebilirsiniz. iCloud senkronizasyonu sayesinde ışık ayarlarınızı tüm iOS cihazlarından yapabilirsiniz. Widget özelliği sayesinde uygulamayı açmadan, widget üzerinden ışıklarınızı ayarlayabilirsiniz.

HueMate indir | iOS (ücretsiz)

Paylaş.

Yorum Yap