Güreşçi-Aktör Dwayne Johnson, instagram’ın en değerli ünlüsü olmayı başardı. Ünlülerin instagram’da post (paylaşım) başına kazandığı parayı analiz eden Hopper HQ, Dwayne Johnson’ın post başına 1.015.000$ (bir milyon 15 bin dolar) kazandığını açıkladı ve instagram’da en fazla kazanlar listesinin başına ekledi.

Şuan dünyanın en popüler sosyal medya platformu konumunda olan Instagram birçok kişi için gelir kapısı olmuş durumda. Yüksek takipçi sayısına sahip instagram fenomenleri ve ünlüler paylaştıkları sponsorlu içeriklerle hayal etmesi bile zor olan paralar kazanıyorlar. A Star ünlülerin kazandığı paralar ise adeta dudak uçuklatır cinsten.

2017’den beri ünlülerin instagram’dan kazandığı parayı analiz eden ve paylaşan Hopper HQ, 2020 verilerini açıkladı. Hopper HQ’nin paylaştığı bilgilere göre post başına 1.015.000$ kazanan Dwayne Johnson “The Rock”, instagram’in en değerli ünlüsü konuma erişti. Geçen yıl listenin başında yer alan Kylie Jenner, 986.000$ ile listenin 2. sırasında yer alırken, ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, 889.000$ ile listenin 3. sırasında yer aldı.

hopper hq 2020 top 3

Kylie Cosmetics’in kurucusu genç fenomen Kylie Jenner, geçtiğimiz yıl post başına 1.26 milyon dolar ücret talep ediyordu. Ve bu değerle geçtiğimiz yıl en çok kazananlar listesinin başına yer alıyordu. Bu yıl ise Dwayne Johnson yaklaşık 1 milyon dolar ile listenin başında yer aldı. Bu veriler ışığında, instagram’da post başına kazanan paraların 2020 yılı itibariyle azaldığını söyleyebiliriz.

Bu arada Dwayne Johnson’ın 187,3 milyon, Kylie Jenner’ın 181,5 milyon, Cristiano Ronaldo’nun 224,8 milyon takipçisinin olduğunu da belirtelim.

Paylaş

Yorumdan çık