Ücretsiz sesli sohbet uygulaması Discord oldukça popülerdir ve oyuncular tarafından en çok kullanılan uygulamadır. Discord’un bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri esnek bir yapıya sahip olması ve BOT‘lar ile farklı özellikler eklenebilmesidir. Siz de discord sunucunuza bot eklemek istiyorsanız, discord bot ekleme yazımızda tüm merak ettiğiniz soruları cevaplıyoruz.

Discord Sunucusuna Bot Ekleme

  • Yöneticisi olduğunuz discord sunucusuna bot ekleyebilirsiniz. Ancak öncelikle yöneticisi olduğunuz sunucuda Manage Server (Sunucuyu Yönet) özelliğini açmış olmanız gerekmektedir. Bunun için discord.com adresine hesabınızla giriş yapın. Botu eklemek istediğiniz sunucuda Manage Server (Sunucuyu Yönet) iznini verdiğinizden emin olun.

discord manage server

  • Discord botları için Carbonitex veya top.gg sitelerini kullanabilirsiniz. Her iki sitede de birçok bot bulunmakta ve botları sunucuya ekleme işlemi oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır.
  • top.gg sitesinde botun altında yer alan Invite (Davet Et) butonuna ve ardından çılan ekranda tekrar Invite (Davet Et) butonuna tıklayın. Carbonitex sitesinden bot eklemek içinse botun üst kısmında yer alan Add Bot to Server (Botu Server’a Ekle) butonuna tıklayın.

discord bot invite davet

  • Siteler sizi discord’un sitesine yönlendirecek ve bir yetkilendirme ekranı açılacaktır. Açılan ekranda botu eklemek istediğiniz sunuyu seçin. Gerekli yetkilendirme kutucuklarını işaretleyin ve altta yer alan Authorize (Yetki Ver) butonuna tıklayın.
  • Bunu yaptığınızda, bot sunucunuza eklenecek ve bunu sunucunuzun kenar çubuğunda göreceksiniz.

discord bot ekleme authorize

Discord sunucunuza bir bot eklemek için atmanız gereken tüm adımlar bunlardı. Yukarıdaki anlattığımız yöntem ile sunucunuzu daha güvenli ve eğlenceli bir hale getirebilecek birçok farklı bot yükleyebilirsiniz. Müzik botları, küfür engelleme/ban botları, mesaj silme botu, eğlenceli meme botları, anime botları gibi farklı botları yükleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En Popüler Discord Sunucuları

Paylaş

Leave A Reply