Ana sayfa Haberler Clubhouse’un Tüm Android Kullanıcılarına Sunulacağı Tarih Açıklandı

Clubhouse’un Tüm Android Kullanıcılarına Sunulacağı Tarih Açıklandı

0

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberde, Clubhouse‘un Android’de kısıtlı bir kullanıcı kitlesine açıldığını paylaşmıştık. Clubhouse, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda clubhouse’un tüm dünyadaki Android kullanıcılarına sunulacağı tarihi paylaştı.

Bildiğiniz gibi sesli sohbet uygulaması Clubhouse, ilk etapta sadece iOS platformuna sunuldu. Davetiye sistemiyle çalışan Clubhouse kısa sürede büyük bir popülarite yakaladı. Ancak son zamanlarda uygulama hızla kan kaybetmeye başladı. Bunun üzerine şirket, Android platformuna geçiş aşamasını elinden geldiğince hızlandırdı. Clubhouse’un twitter hesabından yapılan açıklamada, uygulamanın bu hafta Android kullanıcılarına kademeli şekilde dağıtılacağı duyuruldu.

Yayın programı aşağıdaki gibidir:

  • 18 Mayıs – Japonya, Brezilya, Rusya
  • 21 Mayıs (sabah) – Nijerya, Hindistan
  • 21 Mayıs (öğleden sonra) – Dünyanın geri kalanı

Bu Salı günü öncelikle JaponyaBrezilya ve Rusya‘daki kullanıcılara erişim açılacak. Cuma günü öğleden önce Nijerya ve Hindistan‘a, öğleden sonra ise dünya çapında tamamen erişilebilir olacak. Yani Clubhouse Türkiye’deki Android kullanıcılarına 21 Mayıs günü sunulmuş olacak.

Clubhouse ayrıca, çok ihtiyaç duyulan bir iyileştirme olan “iOS ile özellik eşitliği üzerinde çalışıyor”. Görünüşe göre Android uygulaması iOS muadili kadar gösterişli değil. TechCrunch tarafından yapılan inceleme sonrasında, “Clubhouse’un Android uygulamasında şu anda bir dizi özellik bulunmuyor. Lansman sırasında (…), kullanıcılar bir konuyu takip edemiyor, bir kulüp oluşturamıyor veya yönetemiyor, sosyal profillerini bağlayamıyor, ödeme yapamıyor veya kullanıcı adlarının profil adlarını değiştiremiyorlardı.” şeklinde eleştiri yapılmıştı.

Büyük ihtimalle, uygulamanın android platformundaki kullanıcılara sunulmadan önce bu eksikliklerin birçoğu giderilecektir.

Clubhouse uygulaması şuan Google Play Store’de yer alıyor. Uygulama için ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın