Clubhouse uygulamasının Android platformuna geleceği tarih aralığı belli oldu. Özellikle pandeminin etkisiyle popülerliği artan Clubhouse uygulaması bildiğiniz üzere sadece iOS platformundaki kullanıcılara sunulmuştu. Android kullanıcılarının merak ettiği “clubhouse android ne zaman çıkacak” sorusu nihayet şirketin kurucu ortağı Paul Davison tarafından açıklandı.

Clubhouse Android Uygulaması Ne Zaman Çıkacak?

Milyonlarca android kullanıcısının merakla beklediği Clubhouse Android uygulamasının, Android platformuna ne zaman geleceğini şirketin kurucu ortağı Paul Davison açıkladı. Yapılan açıklamada uygulamanın bahar sonu veya yaz başında geleceği belirtildi. Yani Haziran ayında Clubhouse uygulamasını Android markette görebiliriz. Paul Davison yaptığı açıklamada Clubhouse’un Android’e geleceği tarihi vermese de tarih aralığını paylaşmış oldu.

Paul Davison yaptığı açıklamada ayrıca Clubhouse’a para kazanma özelliğinin geleceğini ve davetiye sisteminin de kalkacağını belirtti. Uygulamanın Android platformuna gelmesi ve davetiye sisteminin kalkmasıyla birlikte kullanıcı sayısını katlaması olası gözüküyor.

Sesli sohbet odaları ve davetiye sistemiyle çalışan Clubhouse uygulaması, pandeminin de etkisiyle hızlı bir yükseliş gerçekleştirdi. Uygulamanın sadece iOS platformuna sunulmuş olması ve davetiye sistemiyle çalışmasına rağmen bu kadar popüler olması Facebook, Twitter ve TikTok gibi diğer sosyal medya devlerini de harekete geçirdi.

Twitter bu konuda hızlı davranak Twitter Spaces özelliğini geliştirdi ve hem Android hem de iOS’da bazı kullanıcılar üzerinde yeni özelliğini test etmeye başladı. Twitter tarafından yapılan açıklamada Twitter Spaces özelliğinin Nisan ayında kullanıma sunulacağı belirtildi.

Twitter’ın yaptığı bu atak sonrasında, Clubhouse’u Android platformunda daha erken görebilir miyiz? Bekleyip göreceğiz.

Paylaş

Yorumdan çık