Chromecast, Google’ın mobil cihazlardan veya PC’den televizyona medya aktarmamızı sağlayan başarılı bir cihazı. Bir chromecast satın almayı düşünüyorsanız ancak Chromecast mı yoksa Chromecast Ultra mı almaya karar veremediyseniz bu yazımız tam size göre.

Chromecast, mobil cihazları (telefon, tablet) ve bilgisayarları televizyondan kontrol etmeyi sağlayan bir medya yöneticisidir. Netflix, Spotify, ESPN ve Hulu gibi uygulamaları Chromecast sayesinde televizyonunuzdan izleyebilirsiniz.

Chromecast mı Chromecast Ultra mı Satın Alınmalı

  • Chromecast yenilenmiş versiyonu Chromecast 2 olarak adlandırılır ve Türkiye fiyatı 220 TL civarındadır. Chromecast 1080p yani HD görüntü kalitesi sunmaktadır.
  • Eğer 4K televizyonunuz yoksa ve 4K videolar yayınlamayacaksanız Chromecast sizin için doğru tercih olacaktır.
  • Chromecast Ultra’nın Türkiye fiyatı 450 TL civarındadır. Ultra HD ve 4K yayın sunmaktadır.
  • Eğer 4K ekrana sahip bir TV’niz varsa, HDR içeriği oynatmak istiyorsanız ve Ultra HD medya yayınlamak istiyorsanız, Chromecast Ultra sizin için doğru tercih olacaktır.

Yukarıda sıraladığımız maddeler Chromecast alırken dikkat etmeniz gereken tek şeydir diyebiliriz. Sonuç olarak daha yüksek görüntü kalitesi için Chromecast Ultra tercih edilmelidir. Ancak televizyonunuz zaten buna uyumlu değilse veya 1080p görüntü kalitesi sizin için yeterli olacaksa daha düşük fiyatıyla Chromecast işinizi fazlasıyla görecektir.

Paylaş

Yorumdan çık