OpenAI bugün yaptığı duyuruda ChatGPT‘nin daha geniş kullanıcı kitlesine ulaşması için artık hesap açma gereksinimi kaldırdıklarını duyurdu. Kademeli olarak kullanıma sunulan özellik sayesinde artık kullanıcıların ChatGPT kullanmak için hesap sahibi olmasına gerek kalmayacak.

ChatGPT hesap açmadan kullanılabilecek

OpenAI kendi resmi bloğundan yaptığı açıklamada; haftada 185 ülkeden 100 milyondan fazla insanın, yeni bir şeyler öğrenmek, yaratıcı ilham bulmak ve sorularına yanıt almak için ChatGPT’yi kullandığını belirtti. Bununla birlikte bu sayıyı daha da yukarı çıkarmak için ChatGPT kullanmak için şart olan hesap oluşturma ve oturum açma işlemini kademeli olarak kaldıracaklarını duyurdu.

OpenAI, ayrıca ChatGPT’nin sizin yazışmalarınızdan birşeyler öğrendiğini ve bunları varsayılan olarak kaydettiğinin altını çizdi. Ancak oturum açtığınızda olduğu gibi oturum açmasanız bile Ayarlar bölümünden konuşmlarınızın kaydedilmesini kapatabileceğinizi belirtti.

Ayrıca OpenAI, herhangi bir ayrıntı belirtmeden “daha geniş bir kategori yelpazesinde” istemleri ve nesilleri engellemek gibi “ek içerik korumaları” da sunduğunu söylüyor.

Oturum açmadan ChatGPT kullanma özelliği kademeli olarak kullanıma sunuldu. Bunun size ulaşması biraz zaman alabilir ve yakında gelecektir. OpenAI’nin yaptığı bu yenilik hakkında sizlerin düşüncesi neler?

Paylaş

Yorumdan çık