Snapchat aldığı yeni güncelleme ile Bitmoji dönemini başlattı. Öncelikle Bitmoji nedir ? açıklayalım. Bitmoji kendinize özel oluşturabildiğiniz karikatür tarzı karakterdir. Yani kişisel emojinizdir. Oluşturduğunuz bitmoji karakterinizi yüzlerce farklı çıkartma seçenekleri ile snapchat, messenger, instagram, Whatsapp, Skype, Tango, Twitter, facebook, sms, facebook gibi tüm uygulamalarda kullanabilirsiniz.

Öncelikle Bitmoji’nin Snapchatten bağımsız ayrı bir uygulama olduğunu belirtelim. Yazımızın sonunda bulunan google play indirme linkinden Bitmoji uygulamasını indirebilir veya snapchat üzerinden indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Snapchat’te Bitmoji’ye bağlanmak için Snapchat ana ekranında bulunan dişli çark ayarlar simgesine tıklayın ve ayarlar bölümünü açın. Ayarlar bölümünde yer alan Bitmoji seçeneğine dokunun. Açılan ekranda Bitmoji’yi Bağla butonuna dokunun.

snapchat-bitmojiyi-bagla

Bu adımdan sonra Bitmoji telefonunuzda yüklü ise açılacak yüklü değilse Google Play yükleme sayfasına yönlendirecektir. Uygulama açıldığı zaman Snapchat veya Email adresinizle Bitmoji uygulamasını açabilirsiniz.

bitmoji-snapchat-oturum-ac

Uygulama açıldıktan sonra kendi özel emojinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Oldukça ayrıntılı bir şekilde yapılan bitmoji ile karakterinizin cinsiyet, bitmoji tarzı, yüz biçimi, ten rengi, saç rengi, saç uzunluğu, saç stili, çene, kaşlar, kaş rengi, gözler, göz bebekleri, göz rengi, burun, ağız, kulaklar, sakal bıyık, sakal rengi, göz detayları, yanak detayları, yüz çizgileri, gözlük, şapka, saç aksesuarı ve vücut yapısını belirleyebiliyor ve kaydediyorsunuz. Daha sonra ise tarzınızı yansıtan kıyafetlerden dilediğinizi seçebiliyorsunuz.

bitmoji-avatar-olusturma

Bunları belirledikten sonra Snapchat > Ayarlar > Bitmoji bölümünden istediğiniz zaman kıyafet ve karakterinizi değiştirebilirsiniz. Zaten çıkartma dükkanında yüzlerce farklı kıyafet ve kostümden istediğinizi seçebilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantılardan Bitmoji uygulamasını indirebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık