Android telefonların bir çoğunda artık aynı anda iki whatsapp kullanmak mümkün. Hatta ikiz/dual uygulama özelliğini destekleyen Messenger, Facebook, Twitter, Snapchat vb. birçok uygulamayı tek telefonda iki tane olacak şekilde kullanabilirsiniz. Gelin şimdi tek telefonda iki whatsapp kullanma nasıl yapılır detaylı olarak anlatalım.

Sizler için Samsung, Oppo, Xiaomi, Huawei, Vivo, Asus marka cihazlarda iki Whatsapp kullanmayı anlatacağız. Eğer farklı marka telefonlarınız varsa bu cihazlarda da benzer özellikler olup aynı yolları izleyerek tek telefonda iki whatsapp kullanabilirsiniz. Ayrıca yazımızın başında belirttiğimiz gibi çift uygulama özelliğini destekleyen facebook, messenger, twitter, snapchat vb. uygulamaları da iki hesap olarak kullanabilirsiniz.

1. Samsung: Tek Telefonda İki Whatsapp Kullanma

Samsung telefonlarda bulunan Dual Messenger özelliği sayesinde tek telefonda iki whatsapp kullanabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Dual Messenger yolunu izleyin. Açılan ekranda Whatsapp’ı ve diğer kullanılabilir uygulamalardan istediklerinizi işaretleyin.

samsung dual messenger

2. Oppo: Tek Telefonda İki Whatsapp Kullanma

Oppo marka telefonlarda iki whatsapp kullanmak için Uygulama Kopyalayıcı adındaki özellik kullanılmaktadır. Bunun için Ayarlar > Uygulama Kopyalayıcı yolunu izleyin ve Whatsapp’ı ve tercihi Açık olarak ayarlayın.

oppo uygulama kopyalayici

3. Huawei: Tek Telefonda İki Whatsapp Kullanma

Huawei telefonlarda bir uygulamayı iki farklı hesaptan kullanmak için İki Uygulama özelliği kullanılmaktadır. Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler > İkiz Uygulama yolunu izleyip ikizini oluşturmak istediğiniz uygulamayı/whatsapp’ı seçmeniz yeterlidir.

huawei ikiz uygulama

4. Xiaomi: Tek Telefonda İki Whatsapp Kullanma

Xiaomi cihazlarda yer alan Çift Uygulama özelliği ile aynı anda iki whatsapp hesabını kullanabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Uygulamalar > Çift Uygulama yolunu izleyin ve Whatsapp’ı seçin.

5.Vivo: Tek Telefonda İki Whatsapp Kullanma

Ayarlar > App Clone yolunu izleyin ve Whatsapp’ı seçin.

6.Asus: Tek Telefonda İki Whatsapp Kullanma

Ayarlar > Twin Apps yolunu izleyin ve Whatsapp’ı seçin.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar artık neredeyse tüm Android telefonlarda iki whatsapp hesabı ve diğer birçok sosyal medya hesabını çift olarak kullanmak mümkün. Sorularınız varsa bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık