Binance uygulamasında fiyat alarmı ekleme özelliği vardır. Takip ettiğiniz veya satın aldığınız bir coin için fiyat alarmı ekleyebilirsiniz. Böylece alarm eklediğiniz koin, belirlediğiniz fiyatın altına düştüğünde veya belirlediğiniz fiyatın üstüne çıktığında, telefonunuza bildirim gelir. Sizde yatırım planınızı buna göre yapabilirsiniz. Gelin şimdi Binance alarm ekleme nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Kripto para piyasasını anlık olarak takip etmek çok önemlidir. Satın aldığınız veya satın almayı planladığınız koin’in destek veya direnç noktalarını kırması bekleyebilirsiniz. Tabi sürekli telefon veya bilgisayar önünde bunu beklemek oldukça zordur. Bunun için alarm özelliğinden yararlanmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Binance uygulamasında istediğiniz kripto para birimine farklı türlerde alarm ekleyebilirsiniz. Fiyat şu değerin üstüne çıktığında, fiyat şu değerin altına düştüğünde, değişim şu değerin üstüne çıktığında, değişim şunun altına düştüğünde, 24 saatlik değişim şu değerin üstüne çıktığında ve 24 saatlik değişim şu rakamın altına düştüğünde şeklinde farklı değişimler için alarm oluşturabilirsiniz.

Binance Uygulamasında Fiyat Alarmı Oluşturma

  • Öncelikle telefonunuzun bildirim ayarlarında Binance uygulaması için bildirimlere izin verdiğinizden emin olun.
  • Binance uygulamasını açın ve Alarm eklemek istediğiniz coin’i açın.
  • Ekranın sol alt köşesinde yer alan Uyarı simgesine dokunun.
  • Uyarı Ekle butonuna dokunun.
  • Uyarı Türü kısmında hangi durumda bildirim almak istediğinizi seçin. (Fiyat bu değerin altına düştüğünde, fiyat şu değerin üstüne çıktığında vb.)
  • Değer kısmına alarm’ın devreye girmesini istediğiniz fiyatı yazın.
  • Sıklık kısmında Yalnızca Bir Kez, Günde Bir Kez veya Her Zaman seçeneğini seçin.
  • Uyarıyı Oluştur butonuna dokunarak alarm ekleme işlemini tamamlayın.

binance alarm ekleme

Artık o coin için belirlediğiniz fiyata gelince telefonunuza bildirim gelecektir.

Örneğin, Etheryum’u takip ediyorsunuz diyelim. ETH 3550$’ın üstüne çıktığı zaman yatırım yapmayı planlıyorsunuz. O zaman, ETH fiyatı 3550$ ve 3555$ üzerine çıktığı zaman iki adet bildirim oluşturursanız veya daha fazla sayıda telefonunuza üst üste bildirimler gelir. Böylece bildirimi kaçırma ihtimalini en aza indirebilirsiniz.

Binance bir kripto para birimi için 10 adet, toplamda ise 50 adet bildirim oluşturmaya izin vermektedir.

Kripto para birimine alarm oluşturmak, bazı durumlarda Stop Limit koymaktan daha avantajlı olabilmektedir.

Paylaş.

Bir yorum yap...