Bilgisayarda farklı teknolojileri kullanarak telefon görüşmesi yapabilirsiniz. VoIP (IP üzerinden ses verisi göndermek için kullanılan bir teknoloji) kullanan Skype gibi uygulamalar sayesinde bilgisayar üzerinden telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Veya Windows bilgisayarda bulunan Telefon Bağlantısı özelliğiyle Bluetooth üzerinden telefonunuza bağlanarak telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Bu yazımızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ve bilgisayardan telefon görüşmesi ve videolu görüşme yapabileceğiniz en iyi uygulamaları sizlere tanıtacağız.

1. Skype

Listemizin ilk sırasında Microsoft’un geliştirdiği Skype yer alıyor. Android, iOS, HarmonyOS ve masaüstü uygulaması bulunan Skype sayesinde bilgisayardan telefon görüşmesi yapabilirsiniz. 300 milyondan fazla abonesi bulunan Skype ile listenizde bulunan kişilerle ücretsiz sesli, mesaj veya görüntülü görüşme yapabileceğiniz gibi telefon numarası girerek arama da yapabilirsiniz. Ancak telefon numarası girip arama yapmak ücretlidir.

skype

2. Viber

Viber, akıllı telefonlar ve masaüstü bilgisayarınızdan 3G veya Wifi ağıyla mesaj ve sesli telefon görüşmesi yapmanızı sağlayan ücretsiz bir programdır. Viber, bilgisayardan telefon görüşmesi yapmak için tercih edebileceğiniz en iyi uygulamalardan biridir. Viber’i bilgisayarınızda kullanabilmek için telefonunuzda da Viber uygulamasının olması gerekmektedir.

viber

3. Facebook Messenger

Bilgisayardan telefon görüşmesi yapmanın bir diğer ücretsiz ve kolay yolu Facebook Messenger’dır. Günümüzde hemen herkesin bir facebook hesabının olduğu düşünüldüğünde Facebook Messenger’ı telefon görüşmesi için kullanmak iyi bir seçenek olacaktır. Sadece internet bağlantısıyla dünyanın dört bir yanındaki yakınlarınızı Messenger sayesinde ücretsiz olarak arayabilirsiniz.

4. TeamSpeak

teamspeak

TeamSpeak programını özellikle grup şeklinde yapacağınız konferans görüşmelerinde kullanmanızı öneririz. TeamSpeak’in android, ios ve masaüstü versiyonları bulunmaktadır. Program genellikle çok kişili oynanan oyunlarda oyuncular tarafından kullanılmaktadır.

5. Google Voice

Google’ın Skype’a rakip olarak geliştirdiği Google Voice, bilgisayar üzerinden telefon görüşmesi, mesajlaşma, mms gibi hizmetler sunduğu bir programdır.

Bilgisayardan telefon görüşmesi yapmak için sizlere önereceğimiz uygulamalar bunlar. Aslında bilgisayardan telefon görüşmesi yapmayı sağlayan birçok ücretli program bulunuyor. Ancak günümüzde sosyal ağların yaygınlaşmasıyla birlikte artık bu programlara çok gerek kalmadığı için bunlara değinmedik. Sizlerde yorum kısmından kullanmış olduğunuz programları ve varsa sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bonus: Windows PC – Telefon Bağlantısı

Windows bilgisayarınızda arama ekranına Telefon Bağlantısı yazıp açılan uygulamayı kullanarak bilgisayarınız üzerinden telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Bunun için hem telefonunuzun hem de bilgisayarınızın bluetooth’unun açık olması gerekmektedir.

Paylaş

2 yorum

  1. Viber’de ücretsiz arama yapabilmek için aramak istediğiniz kişide de viber uygulamasının olması gerekiyor. Bilginiz olsun sonra benim gibi, “ücretsiz” vaadini görüp programı kurduktan sonra ekranınızda sizden $ isteyen bir sekmeyle karşılaşmayın.

Yorumdan çık