Bilgisayar ile instagrama fotoğraf yükleme nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Normal şartlarda Instagram’ın masaüstü sürümünde fotoğraf veya video yükleme özelliği yoktur. Ancak internet tarayıcısının geliştirici ayarlarını kullanarak, bilgisayarınızda internet tarayıcınızı mobil görünüme dönüştürebilirsiniz ve instagramı sanki mobilde kullanıyor gibi kullanabilirsiniz. Böylece instagram’ın uygulamasına özel olan fotoğraf yükleme işlemini bilgisayardan yapabilirsiniz.

PC den instagrama fotoğraf yükleme birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bizde bu yazımızda tüm detaylarıyla ve resimli olarak pc ile instagrama fotoğraf yükleme işlemini anlatacağız. Bunun için tek ihtiyacınız olan Google Chrome internet tarayıcı ile instagram.com adresine giriş yapmak. Ardından aşağıdaki adımları izleyerek bilgisayar ile instagrama fotoğraf ve video yükleyebilirsiniz.

Bilgisayardan Instagrama Fotoğraf Nasıl Atılır?

  • Bilgisayarınızda Google Chrome internet tarayıcısını açın ve instagram.com adresine giriş yapın.
  • Klavyeden CTRL + SHIFT + I tuşlarına aynı anda basın. Veya ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun ve ardından Diğer Araçlar > Geliştirici Araçları yolunu izleyin.

instagrama bilgisayardan foto yukleme 1

  • Ardından CRTL + SHIFT + M tuşlarına basın veya ekranın sol alt köşesinde yer alan Mobil görünüm simgesine tıklayın. Daha sonra ekranın üst kısmından Responsive seçeneği veya farklı bir telefon modelini seçerek mobil görünüme geçiş yapın.

instagrama bilgisayardan foto yukleme 2

  • Son olarak klavyeden F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin.
  • Artık instagram.com adresi aynı mobil görünümde olduğu gibi çalışacak ve fotoğraf/video yükleme butonu (+) gözükecektir. (+) butonuna tıklayarak dilediğiniz gibi bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme işlemi bu kadar basit arkadaşlar. Aklına farklı soru takılanlar veya yapamayanlar olursa yorum kısmından bizlere yazabilirler.

Paylaş

Leave A Reply