Geçtiğimiz Mayıs ayında Asus Zenfone 8‘i tanıtan Asus, 28 Temmuz’da yeni üst segment akıllı telefonu Asus Zenfone 9‘u tanıtmaya hazırlanıyor. Asus Zenfone 9, New York, Berlin ve Taipei’de aynı gün tanıtılacak ve lansman YouTube’da ve Tayvanlı markanın diğer sosyal medya hesaplarında canlı olarak yayınlanacak.

Asus bugün resmi Twitter hesabından, Asus Zenfone 9’un tanıtım tarihini açıklayan bir görsel paylaştı. Görselde cihazın New York, Berlin ve Taipei’de gerçekleşecek lansmanlarının gün saati paylaşıldı. Bununla birlikte telefonun görseli de paylaşıldı. Görselde şimdilik telefonun sadece ön yüzü görülüyor.Geçtiğimiz günlerde ise Asus Zenfone 9’un resmi tanıtım videosu sızdırılmıştı. Sızdırılan videoda telefonun hem tasarımı hem de teknik özellikleri yer alıyordu. Buna göre cihaz Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti, 5.9″ 120Hz AMOLED ekran, gimbal ile 50MP Sony IMX766 birincil kamera ve 4.300 mAh pil dahil olmak birçok üst segment özelliklere sahip. Aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Teloji.com olarak biz Asus Zenfone 9’un hem tasarımını hem de teknik özelliklerini çok beğendik. Eğer Asus, bu cihazı uygun fiyatlı olarak satışa sunarsa hem globalde hem de Türkiye’de çok talep göreceğini düşünüyoruz.

Paylaş.

Yorum Yap