Asus, Zenfone 4, Zenfone 5 ve Zenfone 6 modelleri için Android 5.0 Lollipop güncellemesini yayınladı. Bu yazımızda sizelere Asus Zenfone Android Lollipop güncellemesini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

  • Öncelikle android lollipop güncellemesi yapmadan önce telefonunuzda son sürüm güncellemesi yapmış olmanız gerekiyor. Bunu denetlemek veya sürüm güncellemesi yapmak için Ayarlar>Hakkında>Sistem Güncellemeleri sekmesine gelin ve “Güncellemeleri Denetle” butonuna dokunun. Eğer sisteminiz güncel değilse güncelleme işlemi gerçekleşecektir. Buradaki güncelleme işlemi Lollipop güncellemesi değildir.
  • Telefon modelinize göre aşağıdaki Android 5.0 Lollipop güncelleme dosyasını bilgisayarınıza indirin.

Asus Zenfone 4 Android 5.0 Lollipop Güncellemesi (WW_7.3.3)

Asus Zenfone 5 Android 5.0 Lollipop Güncellemesi (WW_3.23.40.52)

Asus Zenfone 6 Android 5.0 Lollipop Güncellemesi (WW_3.23.40.52)

  • Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın ve indirmiş olduğunuz dosyayı .RAR’dan çıkarmadan Dahili Depolama alanına kopyalayın. (Dosyayı Dahili Depolama alanında ana dizine atıyoruz.)
  • Bu işlemden sonra telefonunuzu bilgisayardan çekebilirsiniz.
  • Telefonun bildirim ekranına güncelleme olduğu uyarısı gelecektir. Buna dokunarak güncelleme işlemine başlayabilirsiniz.
  • Eğer telefonun bildirim ekranına güncelleme uyarısı gelmezse Ayarlar>Hakkında>Yazılım Bilgisi sekmesine gelmeniz yeterlidir.

Güncelleme işlemi sonrasında telefonunuzdaki verileriniz (rehber, uygulamalar, oyunlar vb.) silinmeyecektir ancak siz yine de işinizi sağlama almak için Android Lollipop güncelleme işlemini yapmadan önce telefon yedeğini alabilirsiniz. Güncelleme yapmadan önce telefonunuzun en az %50 şarjlı olmasına dikkat edin. Güncelleme işlemi sırasında telefonunuzu kesinlikle kapatmayın.

Paylaş.

3 yorum

    • Yükleme yapmadan öne, telefonunuzda son güncelleme işlemini yaptınız mı ? Çünkü yazıda da belirttiğimiz gibi bu işlemi yapmadan önce telefonunuzun güncel olması gerekmektedir.

Yorum Yap