Asus ROG Phone 6 ve Realme GT 2 Master Snapdragon 8+ Gen 1 ile Gelecek

Qualcomm, dün gerçekleştirdiği etkinlikte yeni yonga seti Snapdragon 8+ Gen 1‘i tanıttı. Snapdragon 8 Gen 1’e göre %10 daha hızlı ve %30 daha verimli çalışacak olan Snapdragon 8+ Gen 1’i kullanacak ilk telefonlar da belli oldu.

Qualcomm, 2022’nin 3. çeyreğinden itibaren yeni yonga seti Snapdragon 8+ Gen 1’in akıllı telefonlarda kullanılmaya başlanacağını doğruladı. Bunun üzerine Asus ve Realme yetkililerinden açıklamalar geldi ve yeni cihazlarında yonga setini kullanacaklarını duyurdular.

Asus’un resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda Asus ROG Phone 6‘nın, Snapdragon 8+ Gen 1 ile kutudan çıkacak ilk telefon olacağı duyuruldu. Oyun severlerin sabırsızlıkla beklediği Asus ROG Phone 6, yeni yonga setiyle oyun severlerden yine tam not alacak gibi gözüküyor.

Asus’un ardından bir duyuruda Realme’den geldi. Realme’nin kurucusu ve CEO’su Bay Sky Li, Realme GT 2 Master Explorer Edition‘ın piyasaya çıkacak ilk Snapdragon 8+ GEN 1 destekli akıllı telefonlardan biri olacağını duyurdu.

Realme GT 2 Master Explorer Edition, Çin’de tanıtılacak, ancak küresel pazarlara çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil. Geçen yıl Snapdragon 870 ile desteklenen GT Master Explorer Sürümü Çin’e özeldi ve bu nedenle yeni cihazında Çin’e özel kalacağını tahmin ediyoruz.

Yorum yapın