Apple’ın geçtiğimiz Eylül ayında düzenlediği iPhone 15 etkinliğinde, Assassin’s Creed Mirage‘nın iPhone için yayınlanma aralığı gösterilmişti. Nihayet bugün Ubisoft, Assassin’s Creed Mirage oyununun 6 Haziran‘dan itibaren iPhone ve iPad’e geleceğini duyurdu.

Assassin’s Creed Mirage iPhone ve iPad’e geliyor

Yaklaşık 20 yıldır oynanan Assassin’s Creed oyunun en yeni sürümü olan Assassin’s Creed Mirage, geçen yılın Ekim ayında konsol ve PC’de oyun severlerle buluştu. Oyunun bu serisi mobil cihazlar için bir ilk olarak tanıtıldı ve yakın zamanda iPhone ve iPad’e uyumlu hale getirileceği duyurulmuştu. Ubisoft bugün LinkedIn hesabından oyununun 6 Haziran’da iPhone ve iPad’e geleceğini duyurdu.

Assassins Creed Mirage iphone ipad

Assassin’s Creed Mirage, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max‘in yanı sıra M1 ve daha yeni yongaları çalıştıran tüm iPad’lerle uyumlu olacak. M serisi Mac’lerle uyumluluk konusunda ise herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

Bununla birlikte oyun App Store’de artık “ön siparişe” açık. Yani şimdi indirme düğmesine basabilirsiniz ve oyun 6 Haziran’da kullanıma sunulduğunda otomatik olarak indirilecektir. Ayrıca oyunun ücretsiz indirilebildiğini ancak oyun içi satın almaların mevcut olduğunu belirtelim. App Store’un şu anda kullanılabilirlik açısından tarihi 10 Haziran olarak gösterdiğini ve bunun Apple’dan mı yoksa Ubisoft’tan mı kaynaklandığını henüz bilmiyoruz.

Assassin’s Creed Mirage oyunu hakkında fikirleriniz ve oyunun iPhone ve iPad’e gelmesi hakkında düşünceleriniz nelerdir? Oyunun Android platformuna da gelmesini istiyor musunuz?

Paylaş

Yorumdan çık