20 Nisan 2015 tarihinden beri er ve erbaşlar için telefon kullanımı belli koşullar altında serbest oldu. Ancak kullanılan telefon ve telefon hattı ile ilgili bir takım kısıtlamalar halen bulunmakta. Bu yazımızda askere gidecekler için en iyi asker telefonlarını listeledik.

Askere gidecekler için tavsiye edeceğimiz telefonlarda öncelikle şu özelliklere dikkat ettik :

  • Yasalarda belirtildiği gibi kamerası olmayan ve internet bağlanamayan yani akıllı olmayan telefonlar.
  • Şarjı uzun giden telefonlar.
  • Radyo özelliği olan telefonlar.
  • Çift sim kartlı telefonlar. Böylece hem asker hattını hemde normal hattı kullanabilirsiniz.
  • Hafıza kartı bulunan telefonlar. Böylece sevdiğiniz şarkıları telefonunuza yükleyebilirsiniz.
  • Ucuz bir telefon. Çalınma, kırılma gibi durumlarda sizi sarsmayacak bir telefon olmasına dikkat ettik.

Samsung B310

samsung b310

Samsung B310 askerler tarafından özellikle çift sim kartı için tercih edilebilir. Telefon en az 3 günlük kullanım sunmaktadır. Samsung B310 MP3 desteklemektedir ve 3.5mm jak ile kulaklık takılabilmektedir. Mp3 ve Radyo dinleyebilirsiniz. B310’un fiyatı : ~150 TL.

Samsung E1205

samsung e1205

Samsung E1205 askerler için önerebileceğimiz bir diğer telefon. Samsung E1205 FM radyo ve mp3 desteklemektedir. Ancak bu telefonda çift sim kart desteği yoktur. Bu telefonun şarj süresi normal kullanımda 1 hafta gitmektedir. E1205 fiyatı : ~100 TL.

Nokia 1280

nokia 1280

 

Askerde kullanabileceğiniz bir diğer telefon ise Nokia 1280. Bu telefonda fm radyo ve uzun kullanım ömrü ile dikkat çekiyor. Nokia 1280’ın fiyatı yaklaşık 150 TL’dir.

Listeden de anlayacağınız üzere asker telefonu olarak önerebileceğimiz telefonlar biraz kısıtlı. Asker telefonu denince akla Samsung ve Nokia markaları geliyor. Ancak askerde kullananların bir numaralı tercihi Samsung B310’dur. Bizim de askere gideceklere öncelikli tavsiyemiz Samsung B310 modelidir.

Askere gidecekler Asker hattıyla ilgili Askercell – Asket Hattı yazımızı okuyabilirler.

Paylaş.

Yorum Yap