Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘a gelen yeni güncellemeyle birlikte artık bir sohbette birden fazla mesajı sabitleyerek mesajların üstte görünmesini sağlayabilirsiniz. Gelin detaylara bakalım.

WhatsApp sohbetinde birden fazla mesajı sabitleme özelliği geldi

WhatsApp geçtiğimiz Aralık ayında, bire bir sohbetlerde ve grup sohbetlerinde mesajları sabitleme özelliğini kullanıma sunmuştu. Ancak bir sohbette yalnızca bir mesajı sabitleyebiliyordunuz. Meta CEO’su Mark Zuckerberg ve WhatsApp başkanı Will Cathcart, kullanıcıların artık bireysel ve grup sohbetlerinde üç mesaja kadar mesajları sabitleyebileceklerini duyurdu.

Kullanıcılar metin, resim ve anketler de dahil olmak üzere farklı türdeki mesajları sabitleyebilirler. Bir mesajı sabitlemek için üzerine uzun basmanız, menüden “Sabitle” seçeneğini seçmeniz ve süreyi seçmeniz yeterlidir. Mesaj varsayılan olarak 7 gün süreyle sabitlenecektir, ancak 24 saat veya 30 gün süreyle de sabitleyebilirsiniz. Bu sürenin sonunda mesajın sabitlemesi manuel olarak kaldırılmazsa otomatik olarak kaldırılır.

whatsapp birden fazla mesaj sabitleme

Bununla birlikte sabitlenmiş mesaja tıkladığınızda konuşmadaki mesajın tamamına gidebilirsiniz.

Grup sohbetlerinde grup yöneticileri, üyelerin mesajları sabitlemesine izin verebilir. Üyelerden biri bir mesajı sabitlediğinde o grubun tüm üyeleri bu konuda bilgilendirilir. Ancak bir mesaj sabitlendikten sonra gruba katılan kullanıcılar mesajı görmez. Grup sohbet geçmişine sahip olmayanlar veya mesajı sabitlenmeden önce silenler de mesajı göremez.

WhatsApp’ın yaptığı bu yeni güncelleme hakkında sizlerin görüşleri nedir?

Paylaş

Yorumdan çık