Akıllı telefonlarda çift kameraların kullanılmasıyla beraber arkaplanı bulanıklaştırma, bokeh efekti ve portre modu oldukça popüler oldu. Ancak eğer akıllı telefonunuzda çift kamera yoksa üzülmenize gerek yok. Çünkü Android ve iOS için geliştirilmiş en iyi arka plan bulanıklaştırma, bokeh efekti ve portre modu uygulamalarını sizler için derledik. Bu uygulamalar sayesinde fotoğraflarınıza kusursuz bir şekilde bokeh efekti verebilirsiniz.

Eğer telefonunuz çift kamera yoksa veya portre modu yoksa üzülmeyin. Aşağıdaki uygulamaları kullanarak fotoğraflarınıza bokeh efekti verebilirsiniz. İşte android ve ios için en iyi bokeh uygulamaları.

1. AfterFocus

AfterFocus uygulaması sadece bu iş için geliştirilmiş ve işini başarıyla yapan bir fotoğrafçılık uygulamasıdır. AfterFocus uygulamasıyla çektiğiniz fotoğraflara bulanıklaştırma efektini profesyonel bir şekilde verebilirsiniz. Uygulama hem otomatik hem de manuel bulanıklaştırma sağlamaktadır. AfterFocus’da üç odak uzaklığı mevcuttur: ön plan (odakta), yakın arka plan ve uzak arka plan. Google Play üzerinden 10 milyondan fazla indirilen uygulama tamamen ücretsiz.

afterfocus

iOS için AfterFocus indir
Android için AfterFocus indir

2. AirBrush| Kolay Fotoğraf Düzenleyici

AirBrush uygulaması Android markette 10 milyondan fazla indirilmiş ve 5 üzerinden 4.8 puan almayı başarmış oldukça iyi bir fotoğraf düzenleme aracıdır. AirBrush uygulaması sadece bir bulanıklaştırma uygulaması değildir. İçerisinde sivilce yok etme, makyaj, filtre gibi birçok fotoğrafçılık aracı bulunan uygulama aynı zamanda başarılı bir şekilde portre fotoğrafları oluşturmanız için bokeh efekti özelliği de sunmaktadır. AirBrush uygulaması aynı zamanda bir kamera uygulaması olduğu için fotoğraflara bulanıklık efektini ister fotoğrafı çekerken isterseniz fotoğrafı çektikten sonra verebilirsiniz.

airbrush

Arka plan bulanıklık moduna erişmek için, Ayarlar menüsünü ve kamera merceğine benzeyen simgeyi seçin. Bu simge arka plan bulanıklığını açar ve kapatır. Fotoğrafı çektikten sonra, bulanıklığı ayarlayabilir ve diğer düzenlemeleri ekleyebilirsiniz.

iOS için AirBrush indir
Android için AirBrush indir

3. LightX Fotoğraf Düzenleyici

LightX, tüm fotoğraf düzenleme işlemlerini yapabileceğiniz ücretsiz bir fotoğrafçılık uygulamasıdır. LightX uygulaması arkaplan kaldırma, fotoğraf kesme ve birleştirme, portre rötuş, renk düzenleme efektleri, çift pozlama, fotoğraf filtreleri gibi birçok özelliğin yanı sıra bulanık arka plan ve bulanıklaştırma efektleri yapmanın kolay ve eğlenceli bir yoludur.

lightX

Uygulamanın Odak menüsünün altında bulanıklık efektleri yer almaktadır. Burada objektif veya shift bulanıklığı gibi ön ayarlı odak modları arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bulanıklık efektini manuel olarak yönlendirmek için uygulamanın akıllı seçim ve akıllı silme araçlarını da kullanabilirsiniz.

iOS için LightX indir
Android için LightX indir

Paylaş

Yorumdan çık