Bu yazımızda sizlere ücretsiz olarak arama yönlendirme nasıl yapılır anlatacağız. Biz Samsung Galaxy S6 ile arama yönlendirme yaptık. Anlattığımız yöntem tüm android telefonlar için geçerlidir.

Çekmiş olduğumuz arama yönlendirme videosunda göreceğiniz gibi arama yönlendirme yapmak için aşağıdaki adımları yapın.

 1. Telefon uygulamasını açın.
 2. Sağ üst köşedeki Daha Fazla seçeneğini seçin.
 3. Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
 4. Gelen ekranda “Diğer ayarlar” seçin.
 5. Arama Yönlendirme seçeneğini seçin.
 6. Sesli Arama‘yı seçin.(Video aramalarını iptal etmek için Video Arama seçeneğini seçin.)
 7. Her zaman ilet seçeneğini seçin ve açılan ekranda telefonunuzu yönlendirmek istediğiniz numarayı yazıp”ETKİN” butonuna dokunun.

Arama yönlendirmeyi iptal etmek için Her zaman ilet seçeneğini tekrar seçin ve açılan ekranda “DEVRE DIŞI” seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

Arama yönlendirme ve yönlendirme iptalinde sorun yaşayanlar yorum bırakabilirler.

Paylaş

10 yorum

 1. selam. ben sadece bir kişiyi yapmak istiyorum . yani bir kişiyi engellemek istiyorum o beni aradığı zaman başka bir telefona bağlansın onunla muhattap olsun bunu istiyorum ben .

 2. Lg 4 marka telefonum yönlendirme yi kapatamiyorum bilmedigim bi numaraya yonlenmis durumda baska numara yaziyorum sayfadan cikinca eski haline donuyor acil yardim

  • Kardeş sorunun aynısı bende de var benim telefon da lg sorun çozüldü mü çözdüysen bana da söyle hiç bir yerde bilgi yok mmı kodu denedim olmadı sms attım olmadı operatörü bile aradım kapanmıyor

 3. semih subaşı on

  merhaba benim sorumsa tam tersi bir arkadas telini bu sekilde bana yonlendirmiş o hatla neler oluyo belli deil ve onun telefon kartı kırılmıs atılmıs ben bu bana wodafone numaralı telefonda yapışan yonlendirmeyi kaldırmak istiyorum ben kendim ıphone 6 s kullanıyorum ne yapmam gerekiyor kendi operatorumu aradım tırkceel bir sey yapamadı yardımcı olursanız sevinirim

  • Arkadaşınız kendi operatörünü arayıp yönlendirmeyi iptal ettirebilir. Veya siz o operatörü arayıp durumu izah ederseniz size yardımcı olabilirler.

 4. Merhabalar. Yönlendirme işlemi için bütün basamakları uyguluyorum etkin tuşuna da basıyorum ama ‘Ağdan beklenmedik cevap var. ‘ yazıyor ve ağ bağlantısı ile ilgili hiç bir problem de yok. Yardımcı olabilir misiniz ?

 5. Telefonum lg başka çarem kalmadığı için yazıyorum çağrı yönlendirmeyi açtım ama kapatamıyorum. Kapatmak için mmı kodlarını sms kodlarını denedim telefonu sıfırladım numarayı değiştirdiğimde operatörünüz desteklemiyor uyarısı veriyor kafayı yemek üzereyim

Yorumdan çık