İkinci el bir Apple Watch alacaksınız, Apple Watch’un imei ve seri numarasını öğrenmek isteyebilirsiniz. Kullanılmış bir Apple Watch alacaksanız seri numarası ve imei kontrolü yaparak cihazın durumunu öğrenebilirsiniz. Gelin şimdi Apple Watch’de seri numarası ve imei nasıl bulunur resimli olarak anlatalım.

Kullanılmış bir Apple Watch satın alıyorsanız, hem Apple Watch kutusundaki hem de Ayarlar uygulamasından seri numarasını ve imei’sini kontrol edin ve birbiriyle eşleştiğinden emin olun. Eğer seri numaraları eşleşmiyorsa bu cihazdan uzak durmalısınız. Gelin şimdi Apple Watch imei ve seri numarası nasıl öğrenilir anlatalım.

Apple Watch Seri Numarası ve IMEI Bulma

  • Apple Watch’de Ayarlar uygulamasını bulmak için yan tarafta yer alan düğmeye (Digital Crown) basın. apple watch digital crown
  • Ayarlar uygulamasını seçin ve Genel (General) seçeneğini seçin.

apple watch ayarlar genel

  • Açılan menüden Hakkında seçeneğini seçin. Hakkında sayfasında Apple Watch’un Seri Numarası ve IMEI bilgilerini görebilirsiniz.

apple watch hakkinda seri numarasi

Not: IMEI numarası yalnızca Apple Watch Serisi 3, 4, 5‘te (GPS + Hücresel) ve daha sonraki modellerde bulunmaktadır. Eğer Hakkında bölümünde IMEI numarasını göremiyorsanız, cihazınız ya 3 serisinden eski bir seridir veya GPS + Hücresel desteği olmayan bir cihazdır.

Apple Watch’u açamıyorsanız/başlatamıyorsanız, seri numarasını bu durumda da bulabilirsiniz. Seri Numarası, Apple Watch Serisi 1 ve daha üstündeki modellerde (Nike + ve Hermès modelleri dahil) saatin alt tarafında yazmaktadır.

apple watch seri numarasi

Eğer Apple Watch 1 serisi kullanıyorsanız, saatin altında siyah çerçevenin içinde seri numarasını görebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık