Apple Watch, iPhone’unuz için mükemmel bir yol arkadaşıdır ve bildirimleri bir bakışta kontrol etmenize, çağrı almanıza, mesaj göndermenize ve hatta fitness seviyelerinizi takip etmek için kalp atış hızınızı kontrol etmenize olanak tanır. Apple Watch üretkenlik ve zindeliğe yardımcı olduğu gibi, arada sırada oyun oynamak için de şaşırtıcı derecede iyi. Eğer eğlenceli bir watchOS 6 oyunu arıyorsanız, kesinlikle denemeniz gereken en iyi 10 ücretsiz Apple Watch oyunu yazımızda sizleri bekliyor.

Infinity Loop: Blueprints

Bulmaca oyunlarını seviyorsanız, Infinity Loop: Blueprints’i kesinlikle denemelisiniz. Oyun temel olarak saatinizin ekranına bir sürü parça koyar ve sizden onları döndürerek kapalı bir döngü oluşturmanızı ister.

infinity loop blueprints

Aşağıdaki ekran görüntülerinden de görebileceğiniz gibi, gerçekten basit bir şekilde başlıyor, ancak oyunda ilerledikçe zorlu hale geliyor. Infinity Loop, beyninizi uyandırmak için biraz zorlayıcı bulmacalarla Apple Watch’unuzda birkaç dakikayı öldürmenin kesinlikle harika bir yoludur.

Infinity Loop: Blueprints indir

Dare the Monkey

dare the monkey

Dare the Monkey, klasik arcade ve konsol oyunlarının ruhunu çağrıştıran son derece bağımlılık yapan, oynaması kolay ama ustalaşması zor bir oyundur. Oyunda sevimli maymun Dare otomatik olarak hareket eder. Sizin tek yapmanız ise doğru zamanda zıplamaktır. Daha büyük engellerden zıplamak için daha uzun basmanız gerekmektedir. Eğlenceli bir oyun arayanlar Dare the Monkey oyununu çok sevecekler.

Dare the Monkey indir

Solitaire the Game

solitaire apple watch

PC’de oynadığımız ve iskambil fal oyunu dediğimiz Solitaire oyununu şimdi Apple Watch’de oynayabilirsiniz. PC’nizde Solitaire oynamayı seviyorsanız, bu oyunu da kesinlikle seveceksiniz. Oyunda süreli oyun ve günlük görevler bulunmakta bu da oyunu daha keyifli hale getirmektedir.

Solitaire the Game indir

Wordie

wordie apple watch

Kelime oyunları kesinlikle eğlencelidir ve formatları onları Apple Watch’taki gibi küçük bir ekrana mükemmel bir şekilde uyarlar. Wordie, 4 resim bir kelime oyunudur. Ekrana 4 adet kesim çıkar ve bu resimlerden kelimenin ne olduğunu bilmeye çalışırsınız. Bu tür oyunlarda her zaman olduğu gibi, oldukça kolay başlar ve giderek sorular zorlaşır.

Wordie indir

Micropolis

micropolis apple watch

Micropolis, şehir inşa oyunudur. Evler, binalar inşa edip kendi şehrinizi oluşturabilirsiniz. Oyunun adında anlaşılacağı üzere, her kadar geniş bir harita olsa da şehirler micro yani küçüktür. Bu oyunu diğer şehir oyunlarından ayıran en güzel yanı, teslim tarihi veya patron dövüşü olmamasıdır. Yani stressiz bir şekilde şehrinizi yapabilir, boş zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz.

Micropolis indir

Sudoku²

apple watch sudoku

Sanırım Sukodu oyununu anlatmamıza gerek yok. Son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran en baba bulmaca oyunlarından biri Sudoku. Siz de bir Sukodu severseniz, Apple Watch’unuzda kesinlikle oynayacağınız bir oyun.  Oynaması oldukça kolay olan oyunda, kolaydan zora doğru bölümler gitmektedir. Sonraki bölüme geçebilmek için bulmacaları çözmeniz gerekmektedir.

Sudoku² indir

Mimic the Game

mimic apple watch

Mimic the Game oldukça keyifli ancak bazen de sinir bozucu bir hafıza oyunudur. Oyun, ekranınıza dört farklı renkli düğme koyar ve bunları bir desenle aydınlatır. Ardından, bir sonraki seviyenin kilidini açmak için aynı desendeki düğmelere dokunmanız gerekir. Birkaç seviyeden sonra, oyun daha fazla düğme ekler ve bazen sizi şaşırtmak için düğmelerin yerini değiştirir. Yanlış bir hamlede  baştan başlarsınız. Çok eğlenceli, ama aynı zamanda çok sinir bozucu da olabilir, bu yüzden stresli olmadığınızda bunu oynadığınızdan emin olun.

Mimic the Game indir

Space Buster X

space buster x apple watch

Space Buster X, atari zamanından hatırladığımız bir tuğla kırma oyunudur. Oyunda bir küreyi raket ile fırlatıyorsunuz ve karşıdaki tuğlaları yıkıyorsunuz. Biraz nostalji oyun sevenler için güzel bir apple watch oyun tercihi olacaktır.

Space Buster X indir

Time Unit

time unit apple watch

Time Unit, Apple Watch için geliştirilen ilk süper kahraman aksiyon oyunudur. Çizgi film tadında görselleri ile bizim ilgimizi çeken bu oyunda, size verilen görevleri yapıyor, süper kahramanların kilidi açıyor ve adamınızın özelliklerini yükseltiyorsunuz.

Time Unit indir

Field Day

field day farming

Eğer bir tarım oyunu hastasıysanız Field Day tam da aradığınız oyundur. Apple Watch ile tamamen uyumlu olan bu oyunda tarlanızı ekip biçmeye başlayabilirsiniz. Oyun hem Apple Watch’ta hem de iPhone’da çalışıyor. Bu sayede ilerlemenizi her iki cihazda da senkronize edebilir, böylece istediğiniz yerde oynayabilirsiniz.

Field Day indir

Sizlerde sevdiğiniz Apple Watch oyunları bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap