Apple‘ın büyük ilgi yaratan ve satışa çıktığı ilk günde yaklaşık 1 milyon ön sipariş alan Apple Watch‘un tüm özelliklerini inceledik.

Apple Watch 3 farklı model ile karşımıza çıkıyor : Watch, Watch Sport ve Watch Edition. Satışa sunulan modeller 38mm ve 42mm çerçeve seçeneklerine sahip. Amerika’da yapılan Apple Watch siparişlerinin  %71‘inde 42mm modeller tercih etmiş durumda.

Watch, Watch Sport ve Watch Edition modelleri arasındaki fark kullanılan malzeme ve fiyatları. Gelin bu modelleri detaylı olarak inceleyelim.

Apple Watch

apple-watch

Watch modeli Apple’ın standart modeli olarak karşımıza çıkıyor. Watch paslanmaz çelikten ve ekranı kaplayan safir kristal korumadan üretilmiş. 38 mm ve 42 mm seçenekleri olan saatler farklı kayış seçenekleri ile sunuluyor. Beyaz Spor Kayış, Siyah Spor Kayış, Klasik Tokalı Siyah Kayış, Milano Kayış, Siyah Deri Kayış, Parlak Mavi Deri Kayış, Taş Rengi Deri Kayış, Açık Kahverengi Deri Kayış, Modern Tokalı Siyah Kayış, Modern Tokalı Gece Mavisi Kayış, Modern Tokalı Açık Pembe Kayış, Modern Tokalı Kahverengi Kayış, Baklalı Model Bilezik Kayış, Baklalı Model Uzay Siyahı Bilezik Kayış seçenekleri bulunmakta.

Apple Watch’un fiyatı 38mm için 549 – 1049 dolar ve 42mm için 599 – 1099 dolar olarak belirtiliyor. Fiyatlar kayış çeşidine göre değişmektedir.

 

Apple Watch Sport

watch-sport_modeles

Watch Sport modeli  aleminyüm kasaya sahip ve en ucuz Apple Watch modeli olarak dikkat çekiyor. 38mm ve 42 mm seçenekleri bulunan akıllı saatler 349$-399$ fiyat aralığında satılıyor.

Apple Watch Sport modelinde; Beyaz Spor Kordon, Mavi Spor Kordon, Yeşil Spor Kordon, Pembe Spor Kordon, Siyah Spor Kordon seçenekleri bulunuyor.

 

Apple Watch Edition

watch-editions

Apple Watch Edition, Apple’ın ultra lüks akıllı saati. Apple Watch Edition 18 ayar altın kasaya sahip. Sarı altın ve Roze altın kasa çeşitleri ve farklı kayış seçenekleri ile satılan Apple Watch Edition’ın fiyatı 10.000 ile 17.000 dolar arasında değişiyor.

Apple Watch Edition’ın 18 ayar Roze Altın Kasa/Beyaz Spor Kordon(38/42mm), 18 Ayar Sarı Altın Kasa/Siyah Spor Kordon(38/42mm), 18 Ayar Sarı Altın Kasa/Klasik Tokalı Siyah Kayış(42mm), 18 Ayar Sarı Altın Kasa/Klasik Tokalı Gece Mavisi Kayış(42mm), 18 Ayar Roze Altın Kasa/Modern Tokalı Roze Gri Kayış(38mm), 18 Ayar Sarı Altın Kasa/Modern Tokalı Parlak Kırmızı Kayış(38mm) modelleri bulunuyor.

 

Apple Watch Özellikleri

Zaman Göstergesi

Apple Watch kusursuz dakik bir saattir. Tek bir akıllı saat içinde birçok akıllı saatte sahip olacaksınız. Bünyesinde barındırdığı farklı gösterge seçeneklerinden dilediğinizi seçerek saatinizin görünümünü özelleştirebilirsiniz.

Apple Watch’da dilediğiniz kadran modelini seçebilir, dakika, saniye, salise gibi görünmesini istediğiniz göstergeleri seçip renklerini değiştirebilirsiniz. Hava durumu, alarm, gün batımı saati,  borsa, ay döngüsü, kronometre, vb kadran üzerinde yer almasını istediğiniz seçenekleri belirleyebilirsiniz.

watch-kadran

 

Pil Süresi

Kuşkusuz herkesin akıllı saati kullanım şekli farklılık gösterecektir. Bu yüzden belli bir saat söylemek çok doğru değil ancak yapılan test sonuçlarını sizlerle paylaşım.

Apple Watch: 48 saate kadar zamanı gösterme, 6,5 saate kadar müzik çalma, 3 saate kadar konuşma süresi,  6,5 saate kadar antreman ve 72 saate kadar güç koruma özelliklerine sahip.

Apple Watch mıknatıslı bir şarj aletine sahip. Akıllı saatinizi şarj etmek için fişe takılı olan şarj aletinin konnektör ucunu saatin arka tarafına yaklaştırıyorsunuz, mıknatıslar kendiliğinden yerine oturuyor ve şarj oluyor.

 

İletişim

Apple Watch klasik iletişim araçlarından daha fazlasını sunuyor.

Apple Watch’un ekranı çok gelişmiş teknolojilere sahiptir. İki parmağınız ile ekrana basılı tuttuğunuz zaman saatiniz nabzını ölçer ve kalp şeklinde dilediğiniz kişiye kalp atışınızı gönderebilirsiniz.

Apple Watch’da yer alan Tık özelliği ile kişiye özel olarak titreşimler gönderebilirsiniz.

Apple Watch ekranında çizimler yapabilir ve karşı taraftaki arkadaşınıza gönderebilirsiniz. Karşı taraftaki arkadaşınız yaptığınız çizimi canlı olarak izleyebilir.

Bu farklı özelliklerin yanında Apple Watch ile arama yapabilir, gelen aramalara cevap verebilirsiniz. E-Posta ve mesaj gönderebilirsiniz. Mesajlaşma seçeneklerinde birçok emojiden istediğinizi kullanabilir veya sesli mesajlar gönderebilirsiniz.watch-iletisim

Uygulamalar

Apple Watch birçok yerleşik uygulama ile gelmektedir. Ayrıca iTunes üzerinden akıllı saatinizle uyumlu olan birçok uygulamayı saatinize yükleyebilirsiniz.

Apple Watch’da Telefon, Mesajlaşma, Mail, Takvim, Aktivite, Antreman, Harita, Passbook, Müzik, Uzaktan Kamera, Remote, Hava Durumu, Borsa, Fotoğraflar, Alarm, Kronometre, Sayaç, Dünya saati gibi uygulamalar yerleşik olarak bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Yorumdan çık