64 bit mimariye sahip A8 çip taşıyan 4. nesil Apple TV bu hafta (07.11.2015) dünyada pek çok ülkede satışa sunuldu.
Yeni nesil Apple TV tvOS işletim sistemiyle çalışıyor. tvOs’un SDK’sı da oyunlar ve diğer uygulama geliştiriciler için yayınlanmış durumda.
Bluetooth 4.0 ve wifi bağlantı özellikli Apple TV’deki en önemli yeniliklerden biri ivmeölçer ve jiroskopa sahip dokunmatik uzaktan kumandası.

apple-tv-arka
Kumanda üzerindeki mikrofonla sesli komut verilebilen Siri, Apple TV platformunda film, müzik ve uygulama arayıp çalıştırmayı oldukça kolaylaştırıyor.
Yeni Apple TV, harekete duyarlı hale getirilen uzaktan kumandayla girş ve orta seviye oyunların oynanabileceği basit bir konsol niteliğine de sahip.

apple-tv-oyun
32 GB ve 64 GB gibi iki farklı depolama alanı seçeneğiyle satışa sunulan Apple TV’nin Türkiye fiyatı ise 629 TL ve 829 TL.
Apple TV nedir nasıl kullanılır diyenler olabilir. Apple TV kablo kullanmadan iphone veya ipad ekranını televizyon veya monitöre yansıtmak için kullanılır. Apple TV’yi bir HDMI kablo veya mini usb ile televizyon veya monitöre bağlıyoruz. iPhone ve iPad’de wifi veya bluetooth üzerinden Apple TV’yi seçiyoruz ve artık görüntüler ekrana sansıtılmaya başlanıyor.

apple-tv-apps
Tabiki Apple TV sadece iphone ve ipad ekranını yansıtmaya yaramıyor. Apple TV kendi içinde uygulamalar barındıran bir cihazdır. Apple TV uygulamasını açarak film satınalabilir veya kiralayabilirsiniz. Aynı şekilde iTunes üzerinden müzik satın alma seçenekleri bulunuyor. Ayrıca Apple TV’e yüklediğiniz müzik, video vb. ulaşabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap